Ocena kierowcy - Audi A6 C5 S6 Avant

Rok produkcji 2001
Audi A6 C5 S6 Avant 4.2 V8 340KM 250kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Silnik i napęd Quattro typu TorSen
Zawieszenie : wahacze przód
Nie ma ideałów, szczególnie auta pasującego każdemu. Chciałem kupić funkcjonalne kombi z silnikiem V8, które przyspiesza do 100 w poniżej 6 sekund, do tego jego utrzymanie nie będzie kosztować fortuny. To auto jest dla mnie optymalne.
Co prawda nie brzmi jak V8 z muscle car'a lub AMG, ale póki co zrezygnowałem z zakładania głośniejszego wydechu. Ponad 300Nm osiąganych tylko z pojemności - bez żadnego opóźnienia z turbiny - w przedziale 1500-7000 obrotów. Do tego silnik dobrze znosi LPG.
Trudno ocenić pracę skrzyni w aucie używanym - w takim aucie mogła mieć ciężki żywot - niektóre biegi nie wchodzą idealnie. Do tego wolałbym, żeby 6-ty bieg był nadbiegiem.
Po kupnie nie czułem, że wahacze na przodzie są do wymiany. Po wymianie auto jedzie jak po sznurku.
Duża powierzchnia szyb, optymalne lusterka z automatycznym ściemnianiem przy oślepianiu.
Wg mnie mogłaby chodzić trochę ciszej. W autach bez webasto V8 późno oddaje ciepło.
Mam 2 metry i mogę usiąść na tylnej kanapie za przednim fotelem ustawionym dla siebie.
Jest tak cicho, że hałas generuje wentylacja ;) Poza tym wolałbym bardziej wyrazisty układ wydechowy.
Niskie koszty paliwa, sporo elementów ze zwykłych Audi A6. Trochę droższe elementy mechaniczne.
Wnętrze ciągle wygląda świeżo. Wahacze przednie wymieniłem raz.
Od razu po kupnie do wymiany: wkłady lusterek (uszkodzone wiązki do fotochromu), silnik tylnej wycieraczki (standard w kombi), poduszki pod silnikiem. Później wymieniony wiatraczek nawiewu (zaczął ćwierkać). Niedawno parktronik zaczął sygnalizować błąd - pewnie jeden z czujników lub przewody - ale ciągle działa.
Od razu po kupnie wszystkie wahacze z przodu - standardowy problem - zobaczymy ile wytrzymają dobre (i dosyć drogie) zamienniki. Później ubytek płynu chłodniczego - wymieniony króciec z tyłu silnika - plastikowy element.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 4.2 V8 340KM 250kW [l/100km]

16,3