Ocena kierowcy - Audi A6 C5 S6 Sedan

tomek tomglowacki@vp.pl, 16 lat temu
Silnik 4.2 V8 340KM 250kW
Rok produkcji 2000
Audi A6 C5 S6 Sedan 4.2 V8 340KM 250kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : prowadzenie poprostu doskonale.az prosi sie o szybka jazde.
"idzie" po prostu pięknie...od początku obrotow az do ponad 7000,bez zadnych "dziur" caly czas płynnie. a en dzwiek....poezja
w zasadzie skrzynia pracuje precyzyjnie natomiast problemy sa ze sprzegłem. moje niestey nie wytrzymalo.docisk rozerwalo na nitach...efekt jest taki,ze czasem nie da sie wysprzeglic do konca i wbic biegu.jest coraz gorzej i trzeba wymienic.... sprzeglo kpl. to okolo 1400 zl sachs.podobno da sie kupic wyscigowe troszke drozsze ale mniej awaryjne.jezeli padnie to nastepne to takie trzeba bedzie sprawic
zima-lato jezdzi jak przyklejony.zakrety i gorskie drogi doskonala sprawa...moje auto jest na 245/35/19 takze latem jest wrazenie,ze zakrety mozna pokonywac "prawie"bez wzgledu na predkosc.doskonale hamulce bardzo dobre. niestety budowa zawieszenia i liczba elementow,ktore nadzwyczj szybko sie zuzywaja jest mocno dykusyjna.jedeyny plus to taki,ze elementy sa coraz tansze.
slupki z przodu dość szerokie.zdarzylo sie kiedys,ze w ostetniej chwili zauwazylem motocykliste dojezdzajac do skrzyzowania...mam to teraz na uwadze do tylu raczej marnie...ale jest parktronic...
ogolnie jest przyzwoicie,natomiast obsluga gps jest taka sobie.bylo by znacznie lepij gdyby radio mialo ekran dotykowy.
tutaj mam dwie rozne opinie.latem klima dziala super,dwu strefowa bez problemow zima:ogrzewanie super zwlaszcza,ze fotele potrzebuja znacznie mniej czasu na rozgrzanie natomiast w zime paruja szyby...jezeli jada trzy,cztery osoby to juz jest problem.klima jest oczywiscie wlaczona i filtr kabinowy swiezy.mam tez szyby termiczne i jest marnie. niestety jazda z wlaczoym ogzewaniem na "auto" skutkuje para na szybach i trzeba wlaczyc przewietrzanie i troszke zmniejszyc obroty wentylatora,zeby nie bylo glosno.wtedy jest ok
miejsca pod dostatkiem wszedzie.bardzo wygodnie.fotele super.elegancko i doskonale wyprofilowane.ja nie odczuwam zmeczenia a jezdze racej dlugie trasy 800-1000 km.
120-150 km jest cicho natomiast pozniej zaczyna sie bardzo wyraznie slyszec szum wiatru z czego nie jestem do konca zadowolony.ale moze dzieki temu troszke dobiega mruk silnika.;)
zuzycie paliwa:no pali,pali ile mu nie wleje wszystko spali....konie musza jesc jest ich duzo to tez duzo jedza.ale jakie sa żeśkie na szczescie oprocz sprzegla nic sie nie stalo,takze jestem zadowolony wymiana swiec to 400zl.. hihihi
po dlugiej trasie na lpg na drogi dzien po odpaleniu zaczal dziwnie kichac,szarpac i daleko bylo do tej rownej,milej pracy. po podlaczeniu do kompa wykazal blad wtryskiwacze benzyny ciagle otwarte.pojechalem na stacje kupilem plyn do czyszczenia wtryskow firmy stp i pare setek km na benzynie... i problem z glowy.teraz tankuje tylko verve na orlenie i leje plyn.problemu nie ma
sprzeglo.mogli troche lepiej dopracowac,slyszalem ze to jest dosc czesta usterka

LPG - zużycie paliwa dla silnika 4.2 V8 340KM 250kW [l/100km]

16,1