Ocena kierowcy - Audi A6 C5 Sedan

Silnik 2.4 Quattro 165KM 121kW
Rok produkcji 1999
Audi A6 C5 Sedan 2.4 Quattro 165KM 121kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Wysoka kultura pracy, i bardzo miły dla ucha dźwięk. Jednak v6 to v6, nie ma czego komentować. Moc też wystarczająca ;)
W trybie automatycznym skrzynia radzi sobie bardzo dobrze, a przy delikatnym muskaniu pedału gazu zmienia biegi nawet niżej niż zmieniał bym je sam na manualu. Pomimo sporego przebiegu, żadnych szarpnięć ani podwieszeń. Miód malina
Bardzo dobre wspomaganie, kierownicą można kręcić jednym paluszkiem, zupełnie nie czując tego że prowadzimy 1600 kilogramowego kolosa. Trakcja też fenomenalna... wiadomo quattro. Jedną gwiazdkę odejmuje za delikatność przedniego zawieszenia.
Zdecydowanie jednak wolał bym symetryczne lusterka. Nie wiem co to za pomysł, że prawe lusterko jest mnieszje... przecież w mieście używa się go równie często co lewego ;) Poza tym - brak zastrzeżeń.
Ergonomia auta na najwyższym poziomie. Wszystko jest pod ręką i obsługa nie wymaga przyzwyczajenia ani czytania instrukcji ;)
Kabina nagrzewa się bardzo szybko, nie ma żadnych problemów z odparowywaniem. Klimy jeszcze nie sprawdziłem bo jest zima ;)
No tutaj auto naprawdę wymiata. Jestem raczej sporym człowiekiem - 187 wzrostu i ponad 100kg wagi. Po odsunięciu fotela kierowcy na tyle, że jest mi wygodnie, z tyłu nadal jest kupa miejsca. Jak na sedana wielki bagażnik.
A tu się trochę zdziwiłem. O ile samochód sprawia wrażenie bardzo dobrze wyciszonego z przodu - silnik na wolnych obrotach praktycznie nie słyszalny, potem tylko aksamitne mruczenie v6, o tyle ma słabo wyciszone boki. Słychać wyraźnie co dzieje się na zewnątrz, najgłośniej w okolicy słupka. Staje obok mnie na skrzyżowaniu jakiś klekot, to aż łeb podskakuje ;p ale sumarycznie jest itak dużo lepiej niż w poprzednim aucie.
Większość części na przyzwoitym poziomie, ceny napraw też raczej zachęcające. Wiadomo... niepodważalna zaleta aut z koncernu VAG ;) A co do spalania ;) raczej nikt kupując takie auto nie nastawia się na oszczędności, co nie zmiania faktu że auto pali więcej niż x-type 3l ;)
Cena jak za takie auto naprawdę nie jest wygórowana. Bierze się to ze starego rocznika. Mimo to a6, które ma 14 lat jeździ lepiej niż połowa nowych aut i na pewno dużo lepiej niż można się spodziewać za te 15 tys.
Auto nie jest nowe i pogrzebać trochę przy nim trzeba. Co nie zmienia faktu że nie jest to maluch i przy takim aucie aż chce się i warto grzebać ;) Głównie figle płata elektronika- tyczy się to niestety wszystkich aut w których trochę tej elektroniki jest ;)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 Quattro 165KM 121kW [l/100km]

11,9