Ocena kierowcy - Audi A6 C5 Sedan

KrzysiekŁowicz, 13 lat temu
Silnik 2.8 V6 193KM 142kW
Rok produkcji 1999
Audi A6 C5 Sedan 2.8 V6 193KM 142kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Miało być szybkie zużywanie się wachaczy i drogie wymiany, ja wymieniłem trzy i wydałem 600 zł.
To autko było moim marzeniem przez naprawdę długi czas ale nie wiedziałem czy mnie na nie stać. Nie tylko jeżeli chodzi o zakup auta ale przede wszystkim utrzymanie go. Audi mile mnie zaskoczyło tym, że jest bardzo mało awaryjne, części eksploatacyjne nie są drogie ale przede wszystkim tym, że bardzo fajnie wspólpracuje z gazem LPG. Proszę uwierzyć trzy lata bezawaryjnej taniej jazdy i jeszcze do tego jest czym pojeździć. 193 km to może nie jest jakiś demon szybkości ale jak na normalne poruszanie sie po drogach to w zupełności wystarczy i wyprzedzenie ciężarówki nie sprawia najmniejszych problemów.
Pracyje równiutko, przyspieszenie z niskich obrotów bardzo przyzwoite.
Szybka i precyzyjna a przede wszystkim niezawodna.
Jak skręcasz to skręca....
Słupki nie przeszkadzają zbytnio, czyli jest ok. Do tyłu również jest nieźle, ale nie mogę wyczuć długości sedana mimoo, że jeżdżę 3 lata.
Wszystko pod ręką.
Lubię duże samochody i ta przestrzeń odpowiada mi.
Mimo,że po otwarciu maski słychać pracujące wtryski gazu to w środku jest cichutko. do 150 km/h jest też wporządku.
Mówią, że audi z takim silnikiem to portfel bez dna, ja się z tym nie zgadzam w ciągu trzech lat eksploatacji i przejechanych 80000 km wydałem wraz z dwukrotną wymianą kompletnego paska jakieś 4000 zł.+ koszty paliwa jakieś 26 zł na 100km. To dużo?
Te auto są teraz naprawdę tanie, więc za taką jakość auta 10-cio letniego zapłacić 20 tys zł.z dużym mocnym motorem - naprawdę rewelacja.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.8 V6 193KM 142kW [l/100km]

13,3