Ocena kierowcy - Audi A6 C5 Sedan

Felixoss, 16 lat temu
Silnik 2.5 TDI 180KM 132kW
Rok produkcji 2000
Audi A6 C5 Sedan 2.5 TDI 180KM 132kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Tym samochodem sunie się po drodze, ono płynie, nie jedzie, a napęd na cztery koła to coś, czego nie da się porównać z niczym innym, to zupełnie inny rodzaj prowadzenia samochodu. Kiedy się troszke popsuł i dostałem nowe Mondeo 1,8 to byłem zdruzgotany, chodziło jak czołg, było takie lekkie, takie czeskie, jakby plastikowe! Kiedy znów wsiadłem do mojej A6tki, (poczułem się jak ktoś zupełnie wyjątkowy) zacząłem głośno śmiać się do siebie ze zdumienia. Poprostu to była przepaść.
Silnik : Pompa wtryskowa lubi się psuć
Zawieszenie : Nie jest trudno zlikwidować wachacze na naszych kochanych drogach.
Kocham go
Ten silnik to poprostu arcydzieło...
Czasami zapominam, że wogóle te biegi się zmieniają. Kiedy używam opcji tiptronic, piątka wchodzi przy 170 Km/h.
Trochę niepewnie się prowadzi i za miękko wchodzi w zakręty. To auto poprostu jest DUŻE. Nie jest to sportowy klasyk z nisko zawieszonym punktem ciężkości, tylko limuzyna.
Doskonale widać wszystkie przechodzące chodnikiem lachony lubieżnie zaglądające do środka ;-)
Mam ful opcje, więc nie ma co narzekać. Kieszenie boczne na drzwiach to strzał w dziesiątkę. Trochę bolą mnie plecy po kilku godzinach jazdy, ale to chyba normalne.
Grzeje jak mały piecyk, a klima chodzi perfekcyjnie, zwłaszcza po odgrzybianiu i nabiciu. Szyberdach w połączeniu z otwarta tylną lewą szybą gwarantuje doskonałą alternatywę.
To na prawdę rodzinny samochód :-)
Przy 220 Km/h strasznie huczy :/
Quattro sporo pali, ale warto.
Jak pomyślę jakim złomem prosto z salonu jeździ się za 50 tys... To auto jest poprostu gennialne, dostojne, wygodne, wspaniałe. No i ma coś czego nie ma nikt inny, Quattro.
Ostatnio nie domyka mi się prawa przednia szyba.
Niestety w tych modelach lubi szlag trafić pompę wtryskową... Mi trafił na wakacjach nad możem (Jestem z małopolski) Naprawa kosztowała prawie 8 tys.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI 180KM 132kW [l/100km]

9,1