Ocena kierowcy - Audi A6 C5 Sedan

~Acik, 16 lat temu
Silnik 2.5 TDI 180KM 132kW
Rok produkcji 2003
Audi A6 C5 Sedan 2.5 TDI 180KM 132kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Kultura pracy silnika jak na "TDI" bardzo dobra. Jestem pod wrażeniem.Wcześniej jeździłem SEATEM TOLEDO 1.9 TDI. Kultura pracy o niebo lepsza w Audi. Przyśpieszenie również na bardzo dobrym poziomie.Samochód jest szybki, ale ta szybkość jest rozwijana tak dostojnie (wysoka masa) że prawie jej nie czuć. Ogólnie jest bardzo dobrze.
Posiadam wersję z TIPTRONIKIEM.Po raz pierwszy posiadam auto z automatem i musze stwierdzic iz jestem mile zaskoczony.Jedynie denerwują mnie małe szarpnięcia przy ruszaniu co jest wynikiem braku wymiany oleju w tej przekładni.Ogólnie jest bardzo dobrze.
Wszystko jest ok.Układ jezdny jest bardzo dobry.
Widoczność pomimo dużych rozmiarów jest ok.Moj model posiada czujniki parkowania z tyłu i z przodu co znacznie ułatwia manewrowanie np na ciasnym parkingu.
Ergonomia jest bardzo dobra. Wszystkie przyciski są w zasięgu reki.
Climatronic dziala bez zarzutu, jest bardzo wydajna.Miłym dodatkiem są dodatkowe nawiewy dla pasażerów tylnej kanapy.Natomiast nie miałem okazji jeszcze używać samochodu w zimie.
Przestrzeni jest pod dostatkiem, zarówno dla kierowcy i pasażera siedzącego z przodu, oraz pasażerów siedzących z tyłu.Na plus można zaliczyć również duży bagażnik o rególarnych kształtach, oraz niska krawędź załadunkowa.
Wyciszenie jak przystało na AUDI jest na dobrym poziomie.Jedynie szum toczących się opon jest dość wyraźnie słyszalny.Ale wydaje mi się iż jest to wina opon o roz.235/45 17 Natomiast motora nie słychać prawie wogóle.Jedynie podczas rozruchu (gdy jest zimny) oraz podczas mocnego dodania gazu.Jednak i te odgłosy są na bardzo niskim poziomie.
Zużycie paliwa w granicach 8-9 litrów.Nie testowałem jeszcze auta na trasach szybkiego ruchu.Jednak jak na motor 2.5 spalanie naprawde niskie.
Samochodem jeżdze dopiero tydz.Także nie moge narazie nic powiedzieć
Samochodem jeżdze dopiero tydz.Także nie moge narazie nic powiedzieć.Jedynie te szarpania skrzyni biegów mnie niepokoją.Ale jutro jade wymienić olej i myśle że bedzie ok.
Audi A6 C5 Sedan