Ocena kierowcy - Audi A6 C6 Allroad quattro

Silnik 4.2 V8 FSI 350KM 257kW
Rok produkcji 2006
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Audi A6 C6 Allroad quattro 4.2 V8 FSI 350KM 257kW 2006-2011 - Oceń swoje auto
To auto jest w miarę poprawne, bardzo pojemne, całkiem niezłe wykonane jak na tamte lata, natomiast trochę mu brakuje, posiadam wersje silnikową 4.2 fsi 350km i myślę że to jest takie absolutne minimum. To dość ciężkie auto, moje z instalacją lpg jest jeszcze cięższe, brakuje mi tu turbinki ;D Kolejna kwestia to prowadzenie, no tu już dużo brakuje, pokonywanie zakrętów tym samochodem to nie lada wyzwanie, podsterowność jest absurdalna, wjeżdżając szybciej w zakręt ciężko być pewnym jak zachowa sie samochód hah. Dodam jeszcze coś o zawieszeniu, jak wiadomo wersja allroad a więc jest pneumatyka, można by pomyśleć "hmm to pewnie płynie jak na spokojnym morzu..." Haa nie nie nie, mimo takiego zawieszenia auto jest twarde i nie pomaga zmienianie trybów zawieszenia, dodam jeszcze że w kwestii trybów zawieszenia jest pewna abstrakcja, mianowicie w trybie "dynamic" - najniższym, zawieszenie jest najmiększe, bo ma upuszczone powietrze natomiast w trybie allroad bądź lift, najtwardsze :D a więc w trybie dynamic buja sie na zakrętach. Ale jako całokształt mimo to daje 4, może dlatego że już sie z nim zżyłem i zaakceptowałem te niedoskonałości.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 4.2 V8 FSI 350KM 257kW [l/100km]

16,7