Ocena kierowcy - Audi A6 C7 Limousine Facelifting

Sylwek, 6 lat temu
Silnik 2.0 TDI 190KM 140kW
Rok produkcji 2016
Audi A6 C7 Limousine Facelifting 2.0 TDI 190KM 140kW 2016-2017 - Oceń swoje auto
Karoseria : Piękny design Audi sprawia, że przyciąga on spojrzenia.
Bardzo dobra jakość materiałów wewnątrz kabiny, wyciszenie i spasowanie elementów na najwyższym poziomie. Ponadczasowy wygląd sprawia, że z przyjemnością zerkasz na niego wchodząc do domu.
Nie jest to demon prędkości i zwinności, jednak do codziennej eksploatacji przez rodzinę jest jak najbardziej odpowiednim wyborem.
Zmienia biegi płynnie, jednak momentami przysypia. Tryb S delikatnie poprawia parametry.
Bardzo dobrze tłumi nierówności, nie ma tendencji do wpadania w koleiny. Zaskoczyła mnie lekkość pracy układu kierowniczego. Brak quattro jest mocno odczuwalne podczas gwałtowniejszego ruszania ze skrzyżowań podporządkowanych.
Szerokie słupki A ograniczają widoczność (trzeba się do tego przyzwyczaić). Asystent parkowania jest niezbędny, bez tego dobrodziejstwa ciężko wyczuć odległość do przeszkody podczas parkowania tyłem (z przodu też nie jest kolorowo).
Wszystko na swoim miejscu- w końcu to AUDI..
Na tej płaszczyźnie jest wzorowo.
Nawet najwyższy kierowca nie powinien odczuwać braku miejsca. Pasażer z boku, jak i ci siedzący na tylnych siedzeniach również nie mogą narzekać.
Bardzo dobre wyciszenie, czasem zastanawiałem się czy silnik pracuje na biegu jałowym, czy też komputer mnie oszukuje utrzymując wskazówkę na 700 obr./min. :) Przy prędkościach autostradowych można prowadzić cichą i spokojną rozmowę.
W porównaniu do S6 - powiem tak: NIE MA PORÓWNANIA. Spalanie ropy na poziomie 5-9 litrów w cyklu mieszanym, bez zbytecznego oszczędzania jest bardziej niż satysfakcjonujący.
Nie jest to najtańsze auto klasy średniej/wyższej na naszym rynku, jednak do jakości produktu nie można się absolutnie przyczepić.
W trakcie mojej eksploatacji brak jakichkolwiek usterek.
Jak wyżej.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 190KM 140kW [l/100km]