Ocena kierowcy - Audi A8 D4 Lang Facelifting

Właściciel, 6 miesięcy temu
Silnik 4.0 TFSI 435KM 320kW
Rok produkcji 2016
Audi A8 D4 Lang Facelifting 4.0 TFSI 435KM 320kW 2013-2017 - Oceń swoje auto
Silnik : 435KM i potencjał na 550KM, czyli więcej niż w S8 bez żadnych ingerencji mechanicznych.
Moja ocena jest wystawiona w kontekście samochodów klasy wyższej i luksusowych. Dlatego opinia "dobra" będzie wynikała z doświadczeń z Audi A6, A8, Jaguarem XKR czy Porsche Cayenne S, a NIE aut klasy kompakt. Bo takie porównanie nie miałoby sensu.
Pięknie brzmi, kręci się chętnie i wysoko. Bez porównania lepszy od Cayenne S, Chargera R/T, Challengera SRT, czy mercedesowskich V8.
Nie trzeba się bać ZF8. Po pierwsze to jest naprawdę szybka skrzynia! Po drugie A8 4.0 TFSI ma w serii 600Nm, podczas gdy S6 i S7 z S-Tronicem mają tylko 550Nm - co potwierdza, że jest to wytrzymała skrzynia, przyspieszenie jest "uderzające", dobrze znosi tuning do nieprzyzwoitych wartości mocy i momentu. Ma 4 tryby pracy, więc można dobrać odpowiednią charakterystykę.
Dobry jak na tak duże auto, oczywiście quattro. Warto poszukać auta, ze szperą w tylnym moście - poprawia prowadzenie w zakrętach. Znalazłem takie i rzeczywiście ładnie można zacieśniać zakręty.
Audi Space Frame - aluminium.
Poprawnie + wiele systemów wspomagających i ostrzegających.
Trochę nie podoba mi się chowany wyświetlacz centralny. No i nie jest dotykowy...poza tym poprawnie.
Bardzo dobre wyciszenie. Mam aktywny wydech, słychać go dopiero po otwarciu szyb :)
Auto jest wymagające pod względem serwisu - skomplikowanie, kodowanie części itp, dlatego tylko 3gwiazdki.
Najmniej awaryjne auto w klasie - wg. ADAC. Dopracowane technologie, warto pilnować interwałów serwisowych!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 4.0 TFSI 435KM 320kW [l/100km]

12,8