Ocena kierowcy - Audi A8 D4 S8 Facelifting

Tomasz Urbański, 11 miesięcy temu
Silnik 4.0 TFSI 605KM 445kW
Rok produkcji 2017
Audi A8 D4 S8 Facelifting 4.0 TFSI 605KM 445kW 2016-2017 - Oceń swoje auto
Inne : Nie wiem czy coś mnie zaskoczyło, bo zanim kupiłem ten samochód, dobrze przygotowałem się z teorii :) Oczekiwania miałem duże, a auto spełniło je wszystkie, część z nawiązką.
Auto moim zdaniem kompletne. RS6 performance ubrane w karoserię S8, ze wszystkimi zaletami segmentu F i eReSa :) Samochód o dwóch obliczach, w przeciwieństwie do RS6 potrafi być bardzo komfortowe i luksusowe, a w razie chęci zamienia się w dzikusa.
Potężny, wspaniale brzmi, potrafi być oszczędny, ale to kwestia drugo- czy trzeciorzędna.
ZF 8HP to genialna konstrukcja, w przeciwieństwie do obecnych implementacji w VAGach reaguje bezzwłocznie w każdych warunkach.
Bardzo bezpośredni układ kierowniczy, trzeba się było chwilę przyzwyczaić, że w takim wielkim pontonie jest tak bezpośredni, ale po wjeżdżeniu się jest genialny.
Amelinium, a jednak pomalowane. Wszystko wydaje się bardzo solidne, dobrze spasowane.
Bez zastrzeżeń. Duże gabaryty rekompensują kamery 360 stopni.
Do pełni szczęścia brakuje ekranu dotykowego, na szczęście są fizyczne przyciski, bardzo wygodne w użyciu.
Wszystkie fotele grzane i wentylowane, solardach, klimatyzacja 4-strefowa, jonizator powietrza itd. itp. Jest wszystko :)
Auto jest ogromne, więc przestrzeni nie brakuje. I to pomimo że jest to krótka wersja, ale z tyłu i tak pasażerowie są rozpieszczani.
Bardzo dobre, wraz z aktywną redukcją szumów naprawdę robi robotę.
Użytkując takie auto trzeba mieć na uwadze koszty serwisowania i naprawy, które nie będą na poziomie auta segmentu C, ale dla odpowiedzialnego użytkownika są zupełnie akceptowalne.
Jak za tak wygodne, luksusowe, szybkie, świetnie prowadzące się auto, warte każdej złotówki.
Do tej pory nic się nie wydarzyło.
Do tej pory nic się nie wydarzyło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 4.0 TFSI 605KM 445kW [l/100km]

16,0