Ocena kierowcy - Audi Allroad C5

mantis, 13 lat temu
Silnik 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Rok produkcji 2001
Audi Allroad C5 2.5 V6 TDI 180KM 132kW 2000-2005 - Oceń swoje auto
Samochód był krajowy,bezwypadkowy i miał sprawdzony przebieg w serwisie.Niestety przekonałem się że to niemiecki bubel i przy przebiegu 150000 lub więcej się sypie.
Samochód kupiłem od pierwszego właściciela,serwisowany do końca,bezwypadkowy.Przejechałem nim ok 45000km i chcę się go pozbyć bo ma same awarie które psują przyjemność z jazdy.Odradzam zakup tego modelu omijajcie go szerokim łukiem,wiem co mówię bo to mój osiemnasty samochód i z żadnym tak często nie jeździłem do warsztatu.Bardzo drogie naprawy np wymiana paska rozrządu poza serwisem 2500,amortyzator najtańszy zamiennik amerykański to wydatek 1400 za sztukę,oryginał ok 3000.Utrzymanie to horror.Zapomnijcie o nim i poszukajcie coś innego.
Beznadziejna i tyle.Przy starcie za długo myśli.Kilka razy wyjeżdżałem z bocznej ulicy i miałem śmierć w oczach.Naciskam gaz a tu nic,nic ok dwie sekundy i dopiero jedzie.Byłem u mechanika to stwierdził że wszystko w porządku że tak działa.Według mnie to najgorsza skrzynia na jakiej jeździłem a miałem jeszcze trzy inne samochody z automatem.
Prowadzi się doskonale.Wysokość zawieszenia można regulować.Co z tego kiedy amortyzatory mają miechy z gumy która parcieje i puszcza powietrze.Rano samochód stoi na zolu albo przechylony na jeden bok.W następstwie tego po uruchomieniu kompresor się włącza i pracuje cały czas,nabija ciśnienie.Trzeba szybko amortyzator(ok 1400zł+wymiana) wymienić aby nie doszło do uszkodzenia kompresora.Jest to największa wada w tym modelu.
Bardzo dobra.
Trzeba się przyzwyczaić do mnogości przycisków na konsoli centralnej.
Działa bardzo dobrze.Szyby nie parują a webasto wspomaga szybkie nagrzewanie.W lecie dobrze chłodzi.
Miejsca pod dostatkiem dla wszystkich.
Bardzo dobre.
No tutaj to już katastrofa.Nie udało mi się zejść poniżej 10,5 litra.Przy mojej spokojnej jeździe trochę miasto trochę trasa 11 litrów.
Mam nadzieję,że moje komentarze pomogą w podjęciu rozsądnej decyzji.
Braknie miejsca na opisanie wszystkich usterek.Padła pompa paliwa,cztery amory,kompresor,wentylator,klima,skrzynia już mocno szarpie podobno wytrzymują 200tk i do wymiany,ciągle palą się jakieś kontrolki,plastiki bardzo słabej jakości ułamała się klamka w bagażniku,pękła osłona hamulca ręcznego,odrapane wszystkie przyciski............................
Opisałem tylko te grubsze usterki i wady.Chcę przestrzec przyszłych zainteresowanych przed tym modelem aby się dobrze zastanowili a najlepiej zrezygnowali z zakupu.Przyszłe wydatki nie zrekompensują przyjemności z jazdy.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 V6 TDI 180KM 132kW [l/100km]

13,3