Ocena kierowcy - Audi Q3 I SUV

Michał, 11 lat temu
Silnik 2.0 TDI 177KM 130kW
Rok produkcji 2012
Audi Q3 I SUV 2.0 TDI 177KM 130kW 2011-2015 - Oceń swoje auto
Auto ma 2 miesiące i 6 tys przebiegu. Sprawuje się bdb, prowadzi pewnie, przyspiesza wartko, bdb jakość wykonania. Co mnie zaskoczyło - na samochód czekałem 3 misiące i przyjechał z fabryki bez 2 zamówionych dodatków wyposażenia (pozostałe były). Doradzam sprawdzać przy odbiorze czy samochód jest zgodny ze specyfikacją (sic!). Nie dali asystenta zmiany pasa ruchu (niwelującego martwe pole) za ok 2.600PLN oraz koła zapasowego pod podłogą bagażnika za ok 250PLN (sic!). Dealer twierdzi, że to się zdaża ale być może jest to wina dealera, który nie zamówił zgodnie ze specyfikacją? Tak czy siak bagażnik w podstawowej wersji (bez koła zapasowego) jest większy (głębszy). Dobre i to... Zamówiłem \"koryto\" do bagażnika u dealera, na które trzeba znowu czekać. Po przymiarce jak w końcu przyjechało - okazało się, że produkują \"koryta\" ale tylko do wersji z kołem zapasowym. Do mojej nie pasowało :(
Prawie 180KM, bdb elastyczność, chce się żyć :-) Start ze świateł - do 100 km/h testowany z benzynowym A4 240KM wychodzi,że A4 wyprzedziło Q3 z tym silnikiem raptem o długość samochodu. Potem (do 160km/h) Q3 odrobiło stratę i dogoniło A4.
S-tronic działa bdb, dosyć inteligentny, lekkie opóźnienie w reakcji. Możliwość zmiany manualnej of course.
Nie za twardo, nie za miękko - idealnie. Jak w osobowym. Można dokupić regulację ustawień.
Dosyć ograniczona - podporządkowana dynamicznej sylwetce. Krótka przednia szyba (wysocy kierowcy muszą pod światłami schylać się, żeby coś zobaczyć na sygnalizatorze - mam 188cm wzrostu i poziom oczu wypada trochę ponad szybą). Do tylu też nie za dobrze. Na szczęscie są czujniki z wyświetlaniem na ekranie. Małe lusterko wsteczne.
Jedynie dosyć mało schowków (chociaż mam dodatkowy pakiet \"schowki\"). Schowek przed pasażerem mały. Brak schowka na okulary. Poza tym wszystko na miejscu.
2-strefowa klima automatyczna. Działa bdb.
Wysocy kierowcy mają pewne kłopoty, trochę ciasno, niewiele przestrzeni nad głową. Regulacja fotela na max w dól ale i tak potrafię głową stuknąć w słupek lub w podsufitkę.
Nie czuć prędkości, cisza, cisza... Dużo gorzej z oryginalnymi belkami dachowymi - tu już przy 60/70km/h zaczyna się nieprzyjemny świst.
Dosyć drogi w zakupie. Moj ok 170 tys PLN. Podstawowa wersja to koszt ok 125 tys i uważam, że to drogo - klima manualna, fotele \"naleśniki\", silnik 140KM, manual, nawet brak ledów i xenonów oraz oczywiście kolorowego wyświetlacza z navi itd
Czasem odmawia posłuszeństwa układ Start/Stop- ze trzy razy musiałem wyłączyć silnik i ponownie odpalić z kluczyka bo nie chciał automatycznie odpalić ze świateł. Samochód mam 2 miesiące i trzeba się temu jeszcze przyjrzeć. Poza tym bez zastrzeżeń.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 177KM 130kW [l/100km]

5,9