Ocena kierowcy - Audi Q3 II SUV

RAFAŁ, 3 lata temu
Silnik 2.0 40 TFSI 190KM 140kW
Rok produkcji 2019
Audi Q3 II SUV 2.0 40 TFSI 190KM 140kW od 2018 - Oceń swoje auto
40 TFSI. dobra dynamika, ale silnik głośny przy przyspieszaniu i spalanie daleko od normy podanej przez producenta. miasto do 15 l, trasa (szybsza) 10-11 L, trasa (wolniej) 8-9
szybko zmienia biegi, czasem nawet nie zauważalnie. ale to jedyna zaleta wg mnie. w korku, lub wolnej jeździe hamując i ruszając, niestety zdarza sie ze szarpnie, zrobi tzw kangura. przy zrzucaniu biegów tez słychać przekladanie zębatek ;-) reakcja na gaz w trybie D z duuużym opóźnieniem, a w trybie S szybciej, ale za to glosno z uwagi na wieksze obroty silnika. to moje pierwsze dsg, i nie przypadlo mi do gustu, więc pierwsze i chyba ostatnie.
nie mam uwag.
rzecz gustu, ale ogolnie ładnie jest.
w zimę ok. wydaje sie ze jest ok.
przód jest ok, z tyłu jak na kompakt tez nie jest źle, ale kanapa tylna na dłuższe jazdy raczej się nie nadaje , nie wygodna ( to opinia moich dzieci, nastolatków.
czytałem zachwalanie wyciszenia. jednak u mnie po pierwsze słychać dość męcząco szum opon ( opony wraz z nowym autem bridgestone dla audi ), powyzej juz 80 km/h zazcyna sie dośc wyraźny szum powietrza w przednich słupkach, mysłałem na początku ze to nieszczelna szyba, ale nie , to tak glośno szumi powietrze. powyzej 120 bardzo wyraźnie. słabe to jest. silnik słychac w zasadzie przy przyspieszaniu, dość mocno go słychać. wyciszenie to dla mnie jest jednak minus.
jeszcze nie wiem.
myślę ze z tą cenę ( kupiłem nowy) można kupić jednak coś lepszego ;-) moze nie marka premium, ale jest z czego wybierać.
po 10 tys km nic na razie.
po 10 tys km nic na razie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 40 TFSI 190KM 140kW [l/100km]

11,0