Ocena kierowcy - Audi Q3 II SUV

Rok produkcji 2020
Audi Q3 II SUV 2.0 40 TFSI 190KM 140kW od 2018 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : 20 tys km pierwsza naprawa zawieszenia tył
Układ elektryczny : Naprawa komunikacji audi connect - nieudana
Układ elektryczny : Fałszywe komunikaty błędów - brak śladów zapisanych błędów
Dla mnie chybiony zakup;-( jeszcze 2 lata leasingu i by by.;-). Zastanawiam się dlaczego wszyscy dziennikarze tak ten model zachwalają , czy ja mam trendy egzemplarz ? Czy oni nie mówią całej prawdy tak zachwalając model?
skrzynia albo silnik reakcja taka ze czadem mam wrażenie ze się coś zacięło , w wciskał gaz a on nie jedzie. Czasem jak się chce wyprzedzić lub włączyć do ruchu to opóźnienie ok 2-3 sęk jest wręcz niebezpieczne
Jak już jedzie to jest ok, ale e mięcie pomiędzy światłami ciągłym hamowaniem i przyspieszaniem , no to niestety mi nie odpowiada. Co 3-4 manewr szarpie . To podobno taki urok dsg czy stronić. Przed zakupem polecam to sprawdzić jeśli ktoś nie zna dsg bo to później może odebrać radość z użytkowania .
Quatro podobno załącza się w 0.2 sec, ale na mokro przy skręconych kołach niezłe najpierw zabuksuje zanim się załączy . Po za tym wydaje się ze jeździ dobrze , no może komfort zawieszenia gdzie każdy dołek czuć, dość mocno telepie samochodem na nierównościach .
Z zewnątrz może się podobać . W środku gorzej , a szczególnie stylu . Ale to mały samochód wiec dla rodzin większych niezbyt js bym go widział
Widoczność bez zarzutu
Wszystko raczej na swoim miejscu
W 4 osoby w deszczowa pogodę tylne szyby parują dość mocno .
Przeciętnie w klasie wydaje mi się
Ogólnie nie jest najgorzej, ale u mnie gwiżdże wiatr w szybie drzwi , jakby niedomknięta szyba ;-(. Dość mocno drażni głośny dźwięk silnika
No tanio nie jest
Myśle ze nie warto wydawać 160-180 na jako taka wersje . Lepiej odpuścić sobie model i wybrać nie premium o 50 tys taniej a otrzyma się dużo więcej za ta cena . No i serwis 3 razy taniej albo i więcej . Żeby jeszcze był to samochód bezproblemowy to warto może i wydawać więcej.ale w moim przypadku to się nie sprawdziło .
Po 20 tys poddała się końcówka stabilizatora z tylu i trzeszczało i stukało . Po 20 tys km!!! Problem z komunikacja z aplikacja myAudi . Pojawiające się komunikaty błędów, ale komputer nic nie wykazuje a wszystko raczej działa wiec tylko denerwują manipulator ;-).
Poważnych jeszcze nie było . Ale drażni mnie luz, dźwięk metaliczny jakby luzu na nierównościach , podobno skrzynia taki ma urok .

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 40 TFSI 190KM 140kW [l/100km]

10,7