Ocena kierowcy - Audi Q5 I SUV Facelifting

Widnagora, 6 lat temu
Silnik 2.0 TFSI 225KM 165kW
Rok produkcji 2013
Audi Q5 I SUV Facelifting 2.0 TFSI 225KM 165kW od 2012 - Oceń swoje auto
Inne : Łatwe prowadzenie i dobre trzymanie się drogi.
Przeniesienie napędu
Inne
Podobno warto wykupić gwarancję na 5lat/150 tys km żeby nie obudzić się z ręką w nocniku.
Do 160 km/h nie można narzekać.
Zużycie paliwa przeciętne dla tej pojemności silnika benzynowego i wielkości samochodu. Doliczając koszt naprawy sprzęgła po 48tys km koszt utrzymania drastycznie wzrasta
Samochód klasy premium rozkraczający się na trasie po 48 tys km nie świadczy o jakości i trwałości podzespołów. Szczególnie blado wypada w porównaniu do eksploatacji SUZUKI XL74X4 którego do klasy premium nikt nie próbował zaliczyć.
Skrzypiące lub stukające okno dachowe od drugiego roku eksploatacji, serwis AUDI nie jest w stanie zlokalizować usterki
Ani maluch ani Fiat 125p ani Polonez nie odmówiły mi posłuszeństwa i zawsze dowiozły do domu. Daewoo Matiz, Honda, KIA czy Suzuki nie były gorsze. Zmielone sprzęgło po 48 tysiącach w samochodzie eksploatowanym na długich trasach po autostradach i nigdy nie wykorzystywanym do ciągnięcia przyczep to zdecydowanie ponad limit tolerancji. Suzuki XL7 ciągnąłem przyczepy z końmi. Z przyczepą kempingową zrobiłem 8tys i sprzedawałem samochód po 100tys km w bdb stanie technicznym. nigdy nie zawiódł.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TFSI 225KM 165kW [l/100km]

8,4