Ocena kierowcy - Audi Q5 I SUV

Silnik 2.0 TFSI 211KM 155kW
Rok produkcji 2012
Audi Q5 I SUV 2.0 TFSI 211KM 155kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Silnik : Pomimo serwisowania w ASO dochodzi do samoczynnego przestawienia rozrządu.
Układ elektryczny : Uszkodzony wyświetlacz
Samochód kupiłem żonie jako niespełna 5 letnie auto w pełni serwisowane z przebiegiem ok 90 tyś km. Auto miało być: bezpieczne, komfortowe i pewne, czyli nie zaskakiwać nagłymi awariami. Dlatego kontynuowaliśmy serwis w ASO. Kolejne 2 lata normalnej jazdy ok 60 km dziennie do pracy i z powrotem + jakieś małe wyjazdy w dłuższą trasę (razem rocznie średnio ok 19 tyś km) - efekt to silnik z przestawionym samoczynnie rozrządem i kompletnie zniszczoną głowicą. Ocenia niezależnego mechanika wskazuje jako przyczynę niewłaściwy serwis (w trakcie ponad 2 lat użytkowania miało 2 przeglądy w ASO). Jak na auto klasy premium serwisowane przez ASO to porażka. Nie polecam ani marki ani serwisu ASO Audi (Warszawa Połczyńska).
Nie polecam ze względu na awaryjność pomimo serwisowania w ASO. Może to tylko ja miałem pecha ale nie tak powinien być sprawowany nadzór przez właściciela marki nad ASO.
Działa bez zarzutu. Niestety na tej stronie jest błąd i nie można wybrać automatycznego 8 biegowego tiptronic'a jakiego ma opisywana Q5
Działa jak na 2 tonowego SUV'a z napędem na quattro. Generalnie dobre doświadczenia z jazdy zimą po śniegu, czy po błocie.
Po 7 latach bez zarzutów z wyjątkiem dodatkowych listew progowych zamontowanych przez pierwszego właściciela (wyłazi na nich rdza)
Dobra
Dobra
Działa bez zarzutów.
Jak na ten rozmiar auta to w środku jest niewiele miejsca z tyłu dla pasażerów.
Bardzo pozytywne doświadczenia.
Bardzo dużo pali i ma duże koszty serwisowania (które okazały się daremne w moim przypadku bo i tak się bardzo uszkodził silnik)
Przereklamowana niezawodność jak na segment D
Przez dwa lata wymiana wyświetlacza, odmy.
Po dwóch latach użytkowania (w 7 roku życia auta) i serwisowania w ASO (realizowane wszystkie zalecenia) doszło do uszkodzenia silnika (zniszczona w głowica w wyniku przestawienia rozrządu). Wg niezależnego mechanika do tych silników ASO ne powinno stosować oleju long life. Efekt był taki, że zbyt gęsty olej long life po 17 tyś km od wymiany doprowadził do wydmuchnięcia sitka w okularze i uszkodzenia wariatora co doprowadziło do przestawienia rozrządu i zniszczenia głowicy. Wg ASO naprawa nieopłacalna.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TFSI 211KM 155kW [l/100km]

11,7