Ocena kierowcy - Audi Q5 I SUV

Rok produkcji 2012
Przebieg: 1 000 tys. km
Audi Q5 I SUV 2.0 TDI 170KM 125kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Mogło by być lepiej zestrojone , auta BMW robią to lepiej
Przebieg auta 120tyś km i dziesięć lat eksploatacji w wersja S-Line z pełnym pakietem . Wersja S-Line wygląda super wizualnie i wygodne są fotele z logo lecz spalanie w trasie przy szybkościach do 130km powyżej 8litrów nie należy do ideału . Nie wiem skąd się biorą opinie o niskim spalaniu przy stałym napędzie na koła . Wcześniej posiadałem wersję Q5 140KM lecz bez pakietu S-Line lecz miała przebieg ponad 200tyś km , różnica jest odczuwalna w prowadzeniu , zawieszeniu i przyśpieszeniu lecz spalanie miałem niższe . Polecam Audi Q5 lecz z mocniejszym silnikiem większa frajda z jazdy .
Dobry silnik , przy tej mocy ciągnie od samego dołu .
Manualna skrzynia pracuje rewelacyjnie i daje frajdę z jazdy tym którzy lubią manuale .
Zbyt mało precyzyjny , mogło by być lepsze zestrojenie .
Dobre zabezpieczenie , po dziesięciu i kolorze białym na aucie jest wszystko ok .
Mam 190cm jest mi wygodnie i widzę wszystko co potrzeba , jedynie tylne okienko jest małe lecz to jest SUV klasy mniejszej .
Świetnie schładza w upalne dni i ogrzewanie w zimie jest super . Jedynie trzeba kontrolować czy dogrzewa się silnik jeżeli nie wymienić termostaty , są dwa .
Przestrzeń dla kierowcy przy moim wzroście jest wystarczająca jaki i pasażera z boku , natomiast miejsce pasażera za moim fotelem jest ograniczone do osoby niskiej lub dziecka . Auto raczej nie dla rodziny z dziećmi i bagażami .
Mogło by być ciszej .
Koszty utrzymania i serwisowania są adekwatne do marki Audi czyli wysokie . Dużo niższe niż marka BMW którą jeździłem lecz znacznie wyższe niż utrzymanie WV Tiguana z podobnym silnikiem .
Jakość jak najbardziej jest adekwatna do ceny auta lecz nie serwisu i części .
Mam przejechane zaledwie 120tyś km a auto ma 10 lat jak dotychczas bezproblemowo , eksploatacyjne sprawy ,
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 170KM 125kW [l/100km]