Ocena kierowcy - Audi Q5 II SUV

Poldek, 2 lata temu
Silnik 2.0 45 TFSI 245KM 180kW
Rok produkcji 2020
Audi Q5 II SUV 2.0 45 TFSI 245KM 180kW 2019-2020 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik jest naprawdę dynamiczny i elastyczny a do tego brzmi całkiem aksamitnie
Auto może nie rzuca na kolana wyglądem ale podczas zakupu, wybierając pomiędzy Q5, X3 i XC60, po jazdach testowych wygrało właśnie Audi. Genialny silnik, super wyciszenie, ergonomia i jakość wnętrza przechyły szalę zwycięstwa.
Super dynamika, całkiem przyjemne brzmienie (jak na 4 cylindry) i dobre wyciszenie. Przy płynnej i niezbyt dynamucznej jeździe potrafi być ekonomiczny, niestety w mieście już tak różowo nie jest
To chyba pierwsze auto gdzie tryb sport jest naprawdę używalny (silnik nie wyje) a do tego czuć różnicę w osiągach. W trybie komfort wciąż można jechać dynamicznie choć ma lekkiego laga gdy odejmie się nogę z gazu (lub przychamuje) i chce się nagle przyspieszyć. Wtedy to "nagle" może trwać nawet 2s. Na szczęście nie ma w tym przypadkowości i po jakimś czasie można wyczuć kiedy skrzynia się tak zachowa (i np wrzucić tryb S). Generalnie jednak skrzynię oceniam pozytywnie - nie szarpie, rusza płynnie i nie czuć zmiany biegów. Obym mógł powiedzieć to samo za 100 tyś km...
Niektórzy krytykują Audi za zbyt syntetyczny układ jezdny. Mi tam pasuje
Bez uwag
Jest ok. Kamera cofania pomaga w manewrowaniu tyłem
Wszystko na swoim miejscu. Super cyfrowe zegary. Sterowanie dedykowanymi przyciskami i pokrętłem MMI (dla porównania ekran dotykowy bez jakichkolwiek przycisków był totalną porażką w Volvo)
Szybko się nagrzewa i schładza. Polecam ogrzewaną szybę przednią - rozpuszcza lód w 2-3 minuty
Jest ok dla 4 osób. Mam 190 cm wzrostu i mogę usiąść za sobą, choć wiadomo, nie jest to Superb...
Najlepiej wyciszone auto w swojej klasie. Polecam szyby akustyczne
Auto mogłoby trochę miej palić w mieście ale patrząc na konkurencję aby suv w benzynie palił wyraźnie mniej musi być hybrydą.
Patrząc na obecne ceny gdzie auta typu Tiguan czy Kia Sorento zbliżają się do poziomów marek premium myślę że to dobrze wydaane pieniądze. Różnica mimo wszystko jest widoczna
Nic się nie dzieje. Spasowanie boczków tylnych drzwi trochę słabe jak na klasę premium. Może mam pecha bo w 2 innych Q5 które wpadły mi ręce było wyraźnie lepiej
Wszystko ok.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 45 TFSI 245KM 180kW [l/100km]