Ocena kierowcy - Audi Q5 II SUV

Silnik 2.0 TDI 190KM 140kW
Rok produkcji 2017
Audi Q5 II SUV 2.0 TDI 190KM 140kW 2017-2019 - Oceń swoje auto
Silnik : Dobry start i niskie spalanie
Zawieszenie : Obawiałem się trochę sportowego zawieszenia... jednak niepotrzebnie! Auto świetnie pokonuje zakręty i pomimo 20 cali jest bardzo komfortowo
Auto bardzo dobrze dopracowane, drogie ale warte swojej ceny. Jak czytam że płaci się tylko za markę i za 4 kółka na grillu to chce mi się śmiać! Wystarczy wsiąść do tego auta i odrazu czuje się klasę premium. Przyjemnie zaskakuje niskie spalanie, przy przelotówce przez wioski i prędkości 70-90km/h i spokojnej jeździe auto paliło 5,1l!!! autostrada 150-180km/h spalanie 8-8,5l. Normalna jazda to około 7l. Bardzo dobre światła led, niedość że świetnie wyglądają to równie świetnie oświetlają drogę. Bardzo dobre zawieszenie, układ kierowniczy i wygodna pozycja za kierownicą. Jeśli miałbym na siłę się do czegoś przyczepić to chyba tylko to że wysuwając podłokietnik i chcąc się podnieść na łokciu, to podłokietnik może zjechać do tyłu... po 4 miesiącach jazdy chyba jedyna wada którą zauważyłem:) Czytałem też o dziwnie działającej skrzyni biegów... szarpaniu i opóźnieniu, dla mnie to praktycznie niezauważalne choć odrobina prawdy może i w tym jest.
Brakuje troszkę mocy powyżej 100km/h
Czasem szarpnie ale to pewnie kwestia wyczucia gazu
Świetnie trzyma na zakrętach
Bardzo dobra
Bardzo intuicyjna obsługa
Bardzo wygodnie z tyłu i z przodu, bagażnik też jest bardzo ok.
Świetnie izoluje od otoczenia, szczególnie to słychać gdy podczas jazdy autostradą uchyli się szybę. Pomimo samych pozytywów przy tym aucie, wyciszenie auta chyba najmilej mnie zaskoczyło.
Puki co to kwestia tylko paliwa, 7 litrów to bardzo dobry wynik przy masie tego auta
Za jakość niestety trzeba sporo zapłacić...ale nie żałuję ani jednej wydanej złotówki
Wszystko chodzi idealnie, podłokietnik mógłby nie uciekać jeśli chce się podnieść tyłek przy pomocy prawego łokcia;)
BRAK

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 190KM 140kW [l/100km]