Ocena kierowcy - Audi Q7 I SUV

Łukasz, 15 lat temu
Silnik 3.6 FSI 280KM 206kW
Rok produkcji 2007
Audi Q7 I SUV 3.6 FSI 280KM 206kW 2005-2009 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Quattro w zimie na śniegu i w terenie to po prostu rewelka
Układ elektryczny : cewki
Raczej 4,5 taki poważyn zgrzytem jest właśnie zawieszenie Bardzo chciałbym dac 5 ale za badzo mi to jednak przeszkadza w codziennej jeździe
Oceniłbym silnik na 5 gdyby nie awaria która mi sie przydarzyła, zepsuły się cewki i świece na 2 cylindrach przez co strasznie szarpało autem i silnik pracował abrdzo nierówno, gdyby nie to, to bardzo fajny silnik ładnie brzmi chociazto nie to samo co v8 raczej mruczy niż ryczy ale i tak jest przyjemnie :)
Co do skrzyni nie mam zastrzeżeń
Uwaga! Nie warto kupować Q7 bez pneuamtyki. Zanim kupiłem Q7 naczytałem się opini na forach i znalazłem kilka na temat zbyt sztywnego zawieszenia. Myślałem sobie że to niemożliwe jak taki SUV może być sztywny liczyłęm na jakis super komfort a tu porażka... Fakt że trzyma sie świetnie drogi, dobrze się prowadzi itp, ale to nie jest auto sportowe!!! ja nie zastanawiam się wchodząc w zakręt jak tu wyjść z niego na jak największej prędkości chciałbym po prostu komfortowo podróżować !!! A prawda jest taka że jeździ sie jak taczką, jestem strasznie zawiedziony tym zawieszeniem a w mieście to po postu trzepie nim jak że dostaje mdłości. Nie jeździłem co prawda q7 z pneumatyką ale podejrzewam że jest o niebo lepiej. Zawieszeń strasznie sztywne to jest praktycznie jedyna wada jaką zauważyłem i która mi przeszkadza
widocznośc jest przeciętna, Przednia szyba jest mała. Dla mnie jest to najłądniejszy z SUVów ale kosztem tej stylistyki opływowej była włąsnie widoczność z przodu. Pięknie się prezentuje , dostojnie , agresywnie, potężnie ale widoczność niestety nie jest doskonała
Różnie ludzi opisują Ergonomię audi,Ja nie mam żadnych zastrzeżen wszystko jest wykonane starannnie, solidnie, obsługa wszystkiego tez nie sprawia mi trudności więc dla mnie super.
Nie ma problemu
Przestrzeni jest wystarczająca 4 osoby podróżują naprawde komfortowo, Ja mam akurat wersje 6 osobową więc z tyłu dla 2 osób sa naprawde świetne warunki, przednie fotele mają duzy zakres regulacji wiec jest naprawde przyzwoicie. Jednak nie ma co się łudzić że ludzie mogą jeździć na ostatnim rzędzie siedzeń on jest przeznaczony tylko dla dzieci a wsiadanie do niego jest sporym problemem dla kogos większego więc nie ma co ich liczyć jako normalne miejsca siedzące.
Niby dobre ale jakoś przy większej prędkości mam wrażenie że wiecznie mam otwarte okno lekki szum.
Wymiana Cewki i świecy plus wyważanie kół 1800 zł tyle mnie kosztowało, paliwo trzeba jednak lać sporo ale nie ma co się łudzić że bedzie palić tyle samo co np. fiat panda 1.0
Przeciętnie bo np VW tuareg ma pneumatyke w standardzie. Ale Q7 jest duuużo ładniejsze :)
Chciałbym dać 5 w niezawodności z sentymentu do tego auta ale niestety awaria cewki sie przydarzyłą stad tylko 4
Poważnych awari brak narazie...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.6 FSI 280KM 206kW [l/100km]

12,7