Ocena kierowcy - Audi Q7 I SUV

Ryszard51, 13 lat temu
Silnik 4.2 TDI 326KM 240kW
Rok produkcji 2007
Audi Q7 I SUV 4.2 TDI 326KM 240kW 2005-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Awaria skrzyni biegów w dodatku podwójna.
Układ hamulcowy : Hamulce strasznie szybko się przegrzewały więc trzeba było je wymienić.
Zawieszenie : Przednia ośka poszła na śmietnik po stłuczce.
Rewelacyjny silnik który chętnie wkręca się na obroty, duży zapas momentu dostępny praktycznie \"od dołu\" a przy czym całkiem ekonomiczny bo spalanie w trybie miejskim mieści się w akceptowalnej przeze mnie granicy, 14-15 l/100 a w trasie spalanie spada do ok. 10 l/100 km.
Skrzynia Tiptronic pasuje do tego modelu, całkiem sprawnie zmienia biegi ale zdecydowanie bardziej wolałbym 6-biegowego i dobrze zestopniowanego manuala.
Auto pewnie się prowadzi i dobrze trzyma się narzucanego toru jazdy, nie odbiega od klasowych konkurentów.
Nie jestem wysokim człowiekiem, wzrost poniżej 1,70m ale z pozycji kierowcy wszystko bardzo dobrze widać, również do tyłu.
Wszystko jest na swoim miejscu, konsola nie przeraża zbyt dużą ilością przycisków a te najbardziej potrzebne w zasięgu ręki.
Klimatyzacja działa bez zarzutu, chłodzi tak jak powinna a regularnie odgrzybiana i czyszczona nie powoduje \"zapachowych niespodzianek\". Zimą auto bardzo szybko nagrzewa się do odpowiedniej temperatury tak więc i tutaj jest bardzo dobrze.
Dużo miejsca dla kierowcy, pasażerów i na bagaż. Do przewożenia bardziej foremnych i dużych przedmiotów mam bagażniki dachowe i jak do tej pory nie miałem problemów z żadnym ładunkiem.
Bardzo dobre wyciszenie wnętrza, przy 140 km/h można swobodnie rozmawiać bez \"zdzierania\" gardła.
Spalanie bardzo przyzwoite i akceptowalne, przeglądy robię raz do roku w ASO i też nie mam co narzekać bo w końcu za porządną usługę należy zapłacić.
Nie żałuję pieniędzy wydanych na te auto, wiernie służyło mi przez 3 lata a teraz równie posłusznie służy mojej żonie jako środek transportu do pracy i na częste, duże zakupy.
Z drobiazgami jest OK, parę razy trzeba było wymienić wycieraczki bo nadmiernie się zużywały i zanotowałem kilka problemów z radiem ale od ostatniej \"naprawy\" wszystko działa jak należy.
W tym temacie będzie już gorzej, podejrzewam że trafił mi się jakiś \"pechowy\" egzemplarz bo w ciągu 3 lat eksploatacji i 119 tys. przejechanych kilometrów zanotowałem poważne usterki skrzyni biegów (dwukrotnie wymieniana), turbosprężarki (2 wymiany),wymianę przedniego zawieszenia ale to z powodu stłuczki a także kompletną wymianę układu hamulcowego. Sporo jak na jedno auto.

On - zużycie paliwa dla silnika 4.2 TDI 326KM 240kW [l/100km]

11,2