Ocena kierowcy - Audi TT 8N Coupe

Rok produkcji 2002
Audi TT 8N Coupe 1.8 T 180KM 132kW 1998-2006 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Układ elektryczny
Marzenie z młodych lat i grania w NFS - spełnione na 30ste urodziny :) Swietna konstrukcja , z technicznej strony auto w kosztach utrzymania Golfa/A3 (poza elementami nadwozia), zarazem duzo lepiej sie prowadzące i posiadajace wygląd przyciągający uwage innych nawet po 20 latach. Masa smaczków stylistycznych w środku jak i na zewnątrz , nie sprawiająca probemów mechanika, dobra blacharka, bez wątpienia auto ktore stanie sie (o ile juz nie staje) klasykiem. Nie mniej jednak - auto trudne w zakupie , wiele egzemplarzy porozbijanych lub po nieudolnym tuningu. W moim konkretnym przypadku kupiłem dopiero ósmy oglądany egzemplarz , chociaż wcale nie był on najdroższy.
Genialna jednostka, ostatnia tak dobra przed erą FSI/TFSI. Byl to już mój kolejny VAG z 1.8t. Znany problem ktory moge potwierdzic - nie trwałe cewki zapłonowe . Warto wozić jedną na zapas, bo wymiana trwa minuty a brak pracy jednego cylindra niestety wycofuje nas z dalszej jazdy.
Bardzo przyjemne połącznie komfortu i dobrego prowadzenia . Auto pozwala na naprawde wiele w zakrętach jednoczesnie nie łamiąc nam kręgosłupa jak wiele konkurencji w segmencie małych coupe.
Tak, w tym aucie widać nie wiele. Cofanie i parkowanie wymaga odrobiny wprawy
Dla kierowcy świetnie. Dla pasażera po prawej tak samo dobrze. O wożeniu kogoś z tyłu należy zwyczajnie zapomnieć. To auto 4 osobowe na papierze, nie w rzeczywistosci.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 T 180KM 132kW [l/100km]

Usterki Audi TT 8N