Ocena kierowcy - Audi TT 8N Coupe

Kacper, 6 miesięcy temu
Silnik 1.8 T 225KM 165kW
Rok produkcji 1999
Audi TT 8N Coupe 1.8 T 225KM 165kW 1998-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Nigdy jeszcze nie miałem auta które przejechało ponad rok bez usterki
Układ elektryczny : Jak wcześniej napisałem. Mikroczujnik do opuszczania szyby przy otwieraniu drzwi. Na szczęście one chodzą w cenie niecałych 20 złotych lecz. Jest to niewygodna robota na około 1-2 godziny
Autko jak dla mnie całkowicie bezproblemowe, świetna zabawka, lecz po czasie ta mała przestrzeń zaczyna przeszkadzać.
1.8t dla mnie jest jakby benzynową wersją 1.9tdi. Dosłownie bez nawet małego problemu przez ponad rok użytkowania codziennego i dynamicznego. A do tego dający dużą radochę z jazdy. Szybko się zrywa, ale coś za coś trochę też pali. W moim przypadku średnie spalanie na poziomie około 12-13 litrów.
Działa bez zarzutów, biegi wrzuca się krótko i przyjemnie.
Haldex naprawdę daje rade na każdej nawierzni. Dzięki temu napędowi w końcu polubiłem zimę, bo można polatać bokiem w śniegu. Jedyna wada to duży podział masy idący do przodu co przy większych prędkościach z mocniejszymi zakrętami powoduje podsterowność.
Na już prawie 25 letnim aucie ani grama rdzy. Bez zarzutów
Z tego co widziałem dużo osób narzeka na to w ttce, lecz dla mnie widoczność w niej jest doskonała. Wystarczy tylko się poobracać i wszystko widac
Jak dla mnie wnętrze zostało doskonale zaprojektowane. Piękny minimalizm. Wszędzie jest to co potrzeba bez zbędnych dodatków. Bardzo schludnie
Działa dobrze. Nie idealnie
Z przodu bardzo wygodnie. Dla pasażerów z tyłu już nie za bardzo.
Bardzo komfortowo. Słychać ogromną różnice
Jak już coś się popsuje to części i naprawa wyjdą jak w typowym aucie VAGa. Bardzo tanio. Jedynie co to trzeba się przygotować na spalanie 12-13litrów
Bardzo porządne, ciekawe i szybkie autko w bardzo przystępnej cenie
Niemalże bez zarzutów z wyjątkiem znanego w całym forum audi tt, mikroczujnika w drzwiach do opuszczania szyb przy otwieraniu drzwi
Bez zarzutów. Jak wcześniej napisałem. 1.8t pancerny jak 1.9tdi

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 T 225KM 165kW [l/100km]