Lista ocen BMW Seria 1 E81/E87 Hatchback 5d E87 1.6 116i 115KM 85kW 2004-2007 (23) - Silnik

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mekanik
Hatchback 5d E87 1.6 116i 115KM 85kW
Silnik najmniej skomplikowany z gamy. Nie posiada systemu valventronic, ani dodatkowych wałków wyrównoważających. Oczywiście nie jest wolny od wad (które pochodzą w większości od zbyt rzadkiej wymiany oleju), ale wszystkie da się tanim kosztem wyeliminować. Rozrząd znajduje się z przodu silnika (koszt części to 300-400 zł), uszczelniacze zaworowe to koszt 50-100 zł + wymiana i w większości to tyle z typowego serwisu w kilkunastoletnim aucie :)...
~eRni
Hatchback 5d E87 1.6 116i 115KM 85kW
Silnik, jak na swoją moc i pojemność, wystarczy przeciętnemu kierowcy do normalnego poruszania się. Nie mam zarzutów co do kultury pracy tej jednostki czy jej ogólnej charakterystyki. Na minus należy zaliczyć wpadki producenta. Po zakupie udałem się do ASO celem wymiany napinacza rozrządu i sprawdzenia kondycji całego mechanizmu-koszt był niewielki, a spałem spokojnie. Wadliwy napinacz, rozciągnięty łańcuch czy łuszcząca się struktura ślizgów...
~Mik
Hatchback 5d E87 1.6 116i 115KM 85kW
1600 cm3 i 115km to bardzo mało dla tego auta. Wyprzedzać idzie, ale trzeba wziąć duża poprawkę i zapas. Spalanie dość duże jak na taki motor, bo w okolicach 10l/100km, w trybie mieszanym. Trochę więcej latem, gdy klima wchodzi do użytku. Przy 237tys km stary silnik odmówił posłuszeństwa, zerowa kompresja także blok do wymiany. Cały remont pochłonął kwotę rzędu prawie 10tys zł. I to jeszcze u znajomego mechanika który dość tanio policzył...
Hatchback 5d E87 1.6 116i 115KM 85kW
Mógłby mieć nieco więcej mocy, ale jest wystarczająco. Jest całkiem elastyczny, więc jeździ się przyjemnie. Spalanie benzyny poniżej 7l/100km. Z wad należy wymienić, że lubią spalać/gubić olej oraz znane są przypadki gdzie przeskoczył rozrząd. Polecam profilaktycznie wymienić rozrząd po zakupie i mieć ten problem z głowy na dłuższy czas.
~Jersday
Hatchback 5d E87 1.6 116i 115KM 85kW
Silnik podstawowy w ofercie BMW w przypadku serii 1, więc osiągów oszałamiających nie można się spodziewać. Mimo wszystko dynamika jazdy jest wystarczająca (zwłaszcza na wyższych obrotach) jak na jazdę po mieście i w krótką trasę. Dałem ocenę dobrą, ponieważ spalanie w cyklu mieszanym z przewagą miasta wynosi ok. 10l, co jest dosyć słabym wynikiem.
~Adrian
Hatchback 5d E87 1.6 116i 115KM 85kW
silnik mało dynamiczny. Przy dynamicznej jeździe trzeba go trzymać na obrotach. W niektórych momentach brakuje mocy pod prawą nogą, jednak nie ma większych problemów z wyprzedzaniem. W połączeniu z oponami o szerokości 205 mm przy wyższych prędkościach czuć potrzebę większej ilości mocy.
Dziennik kosztów dla BMW Seria 1 E81/E87 Hatchback 5d E87 1.6 116i 115KM 85kW
9,4
11,0
~housebee
Hatchback 5d E87 1.6 116i 115KM 85kW
Muzyka dla uszu, po przesiadce z Punto II nie mogę się nacieszyć dźwiękiem silnika powyżej 3500 obrotów. Elastyczności ten silnik to akurat nie posiada, ale z wyprzedzaniem na trasie nie ma problemu, trzeba go tylko wyżej wkręcić. Na światłach cichutko mruczy.
BMW Seria 1 E81/E87 Hatchback 5d E87