Lista ocen BMW Seria 3 E30 (169) - Silnik

Na liście zabraknie 137 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Klepka
Sedan 324 d 86KM 63kW
Pracuje bardzo cicho i miło jak na taką starą konstrukcję. Brak turbo i elektroniki zbędnej czyni ten silnik praktycznie nie zniszczalny, ale troszkę przez to mulasty, choć można mu to wybaczyć
~Zbychu_e30_Białystok
Coupe 316 i 100KM 74kW
Wbrew powszechnym opiniom jest to mocny i trwały silnik pod warunkiem właściwej eksploatacji(terminowa wymiana płynów, filtrów, pasków itp). Ja mam 271tkm i po 11 atm na kazdym cylindrze.
~proffet
Coupe 316 i 100KM 74kW
kultura pracy aż do 140 km/h jest niesamowita - auta nie słychać. Co do elastyczności - trzeba mocno go kręcić, żeby naprawdę żwawo przyspieszał. Ale jeszcze nigdy mi nie "zabrakło" przy wyprzedzaniu!
~Mike
Coupe 320 i 129KM 95kW
Spod maski 6 cylindrowego silnika wydobywa się muzyka. We wnętrzu jest jeszcze lepiej. Do elastyczności nie można mieć żadnych zastrzeżeń 129KM w aucie ważącym niecałe 1100kg jest w zupełności wystarczające.
~Gruchens
Cabrio 318 i 113KM 83kW
Bardzo dynamiczny jak na 4 cylindrowy. Ważne by dbać o olej i rozrząd, który jest zasilany przez pasek. Poza tym silnik łatwy w naprawie. Mam taki w moim cabrio i naprawdę daje radę
~Artix
Touring 320 i 129KM 95kW
Z silnikiem nie ma problemów o ile wymiania się wszystkie płyny na czas i reguluje zawory. Osobiście uważam że te ręczne są lepsze od tych hydraulicznych w młodszych e30
~Artix
Touring 320 i 129KM 95kW
~Zygi1066
Coupe 325 i 171KM 126kW
m20b25 jest perfekcyjny jak na swój rocznik. bardzo ładnie ciągnie od dołu, z tym że trzeba bardzo uważać na przegrzanie. a wiadomo, że nie kupuje się go dla grzecznej jazdy
~turekp@poczta.onet.pl
Coupe 318 i 115KM 85kW
silnik 115km w gazie i z niemałym już przebiegiem ciągle sprawuje sie b. dobrze jest totalnie bezawaryjny przez rok za wyjątkiem wymian świec płynów olei nic nie byłem zmuszony robic
~Hagwalah
Coupe 320 i 129KM 95kW
2 literki i 6 cylindrow do normalnej/lekko szurnietej jazdy nadaja sie idealnie. Mocy moze zabraknac tym ktorzy wykorzystuja to auto do driftu na suchym asfalcie i z tym silnikiem.