Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Compact

bRutaL, 14 lat temu
Silnik 318 ti 140KM 103kW
Rok produkcji 1995
BMW Seria 3 E36 Compact 318 ti 140KM 103kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Napęd na tył to super sprawa w połączeniu z tym lekkim autkiem i fajnym zawieszeniem daje dużo frajdy.
Układ elektryczny : podnoszenie szyb przednich. Wygiela się prowadnica
Karoseria : Zaczeło chwytac nadkola. aczkolwiek to chyba błedy poprzednich wlascicieli.
Jak na 15 letnie auto to dla mnie super. No i podstawowa zaleta, auto zima staję się ulubiona zabawką. Napęd na tył to rewelacyjna zabawa zimą :D Polecam wszystkim.
Silnik bardzo fajny z pojemności 1.8 140KM to ładny wynik. Duża frajda jak się jeździ powyżej 4000 obr/min. Dla mnie elastyczność w zakresie 1500-2500 obr/min zadowalająca.
Mam autko ponad 2 lata i żadnych problemów ze skrzynią. Wszystkie biegi wchodzą płynnie, brak haczenia, nawet w zimie przy dużych mrozach pracowała znośnie.
Zrobiłem cale zawieszenie na samym początku i od tego czasu 60 tys km bez awarii. Natomiast muszę zauważyć że jest dość twardy przez co jazda po naszych drogach nie zawsze należy do przyjemnych. Wspomaganie kierownicy w tym aucie jest świetnie wypracowane. Dla mnie idealnie.
Widoczność niestety słaba. Lusterka boczne są jak w puderniczce. trzeba oglądać się przez szyby bo bardzo mało widać. Ja się przyzwyczaiłem do tego ale mimo wszystko powinno być lepiej.
Dla mnie wszystko na swoim miejscu. Ponieważ jest to autko 3 drzwiowe pomijam nieporadne wchodzenie do tyłu.
Nawiewy ogólnie spoko ale dosyć długo autko się nagrzewa. Jak już złapie temperaturę to trzyma idealnie ale w zimie na dużych mrozach to troszkę trzeba przejechać zanim coś nawieje.
Mam 187 cm wzrostu i nie miałem problemów ze znalezieniem pozycji za kierownicą a fotele mam standardowe.
Powyżej 120 km/h zaczyna być już dosyć głośno w aucie. Przy dłuższych trasach jest to nieprzyjemne.
Silnik rewelacja przy 140KM palił ok 10L w mieście ( gaz ok 12L ) a w trasie potrafiłem zejść na 7L
Mógłbym kupić teraz dużo rozsądniej takie samo auto. Mój egzemplarz był trochę zapuszczony przez poprzedniego właściciela no i było trochę roboty do zrobienia.Stad 4 a nie 5
Właściwie to z drobiazgów to przepalające się żarówki w światłach tylnych ale może dlatego że są cały czas włączone zgodnie z przepisami. Do tego dorzucam problemy z elektrycznym podnoszeniem szyb.
Z poważnych usterek nic. Nigdy nie zepsuł się w trasie aczkolwiek dbam też o to żeby mnie nie zaskoczyło nic. Zrobił trasę Polska-Wegry-Włochy i z powrotem ok 6tys km i nic :)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 318 ti 140KM 103kW [l/100km]

9,6