Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Compact

macio, 13 lat temu
Silnik 318 ti 140KM 103kW
Rok produkcji 1995
BMW Seria 3 E36 Compact 318 ti 140KM 103kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Tylko Compact ma części z e30 co przewyższa go na innymi wersjami e36 zawieszenie jest perfekcyjne silniki 4 cyl te same świetne auto dla kogos kto lubi i poszalec i mieć oszczędnośc na częściach i bezawaryjność
Auto to odbicie poprzedniego modelu e30 dużo mozna znaleźć części wziętych z tego modelu. Jest to Duzy plus dla tego auta jako że poprzednik jest uznawany za jedno z najlepiej prowadzących się aut. Compact jest bardzo przyjemnym autkiem możliwość podnoszenia klapy wraz szybą tylko daje więcej możliwości niz w coupe czy sedanie. Jest nawet lżejszy o ponad 150kg od innych wersji nadwoziowych
Silnik m42b18 i m44b19 (w wersjach po 97roku) bardzo dobrze pracuje zrywny a jednocześnie wystarczający by jeździc na 2 tys obrotów. Elastycznośc jak każdy silnik 16v trzeba wysoko kręcic
Bradzo precyzyjna
Co do układu jezdnego bardzo dobrze dopracowany w szczególności tył auta który posiada zawieszenie z e30 które po dzień dzisiejszy jest perfekcyjny. Szkoda tylko że przód nie jest także z e30 lecz nie można powiedzieć złego słowa o zawieszeniu e36 (przód)
Z widocznościa jest tutaj kiepsko jeśli chodzi o parkowanie tyłem ostro pochylona szyba uniemozliwia dokładne zaparkowanie przodem. ja naszczęście jestm nauczony na lusterkach ;)
Jak dla mnie auto jest bardzo ergonomiczne troche unowocześniona wersja deski rozdzielczej z e30 wszytko jest pod ręką i intuicyjne :D
Mam wersje z klimatyzacją oceniam bardzo wysoko jest ulepszone niz w e30 ogrzewanie bardzo dobre
Jak dla mnie miejsca jest wystraczająco nie lubie duzych aut lubie małe ciasne wnętrza (bez przesady)pasażerowie narzekają tylko i wyłącznie na to że nie mogą dac stóp pod fotel ( w najniższym położeniu)
przy niskich obrotach bardzo miło i cichutko od 3 ty zaczyna się robić głosno co dla mnie ma duzy plus uwielbiam wkręcający sie silnik na obroty
tutaj juz jest ciężko zaleznie od dnia i mojego humoru auto poitrafi spalić połowe baku w ciągu 2 dni. zaś przy spokojnej jeździe połowa baku spokojnie starcza nawet na tydzień do półtora tygodnia.
Obecnie starsze roczniki Compoacta idzie kupic poniżej 10tys co nie jest duża ceną za zadbany model który odwdzięczy sie bezawaryjnością. jest solidnie wykonany. Każdy Compact miał poduszki powietrzne i abs co tylko go zalicza do bezpiecznych aut.
Od czasu zakupu wymieniłem tylko i wyłącznie poduszki pod amortyzatorami oczywiście płyny i olej to podstawa egzystencji każdego auta
Nic poważnego mnie nie spotkało i nie spotkałem się z niczym poważnym gdy ktos jeździ rozsądnie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 318 ti 140KM 103kW [l/100km]

9,6