Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Compact

tivis, 9 lat temu
Silnik 318 ti 140KM 103kW
Rok produkcji 1995
BMW Seria 3 E36 Compact 318 ti 140KM 103kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Nagłośnienie w tak starym aucie, oryginalne HAMA sprawowało się idealnie!
Karoseria : Rdza,,,
Przeniesienie napędu : Trzeba dbać o wał, łożyska oraz krzyżaki!
Ogółem autko naprawdę fajne, Prowadzenie na 5, niestety miejsca w nim brak, jak dla kogoś z większą rodziną.
Mogę się jedynie wypowiedzieć w tym temacie bardzo delikatnie, ponieważ auto posiadałem tylko dwa miesiące, ale przez ten czas nic w niej nie robiłem.
Skrzynia pracowała bardzo dobrze, choć zastanawiam się dlaczego w AC nie ma możliwości wybrania skrzyni automatycznej?! Płynnie przerzucała biegi, tak więc wszystko na wielkie 5!
Nie było z tym problemu. Cisza i spokój. Choć podobno bardzo często inni użytkownicy narzekają...
Bardzo szybko się nagrzał i szybko się schładzał! Ogrzewanie na mocną 6, klima na 4 z małym +, ale naprawdę było dobrze!
Bardzo wygodne fotele przednie, o kanapie tylnej nie wspominam ;) Zrobiłem nią 6,000 km (w ciągu 2 M-cy) i naprawdę były wygodne. Przestrzeń dla kierowcy i pasażera na przodzie okej, ale nogi tych z tyłu pewnie nabawiły sie nie raz przykurczów!
No do najcichszych nie należy, zwłaszcza z tłumikiem 19'sto letnim...
Jak na BMW i słynne przysłowie "Będziesz Mieć Wydatki" to ze spalaniem gazu nie było źle. Skrzynia automatyczna, a 12.5l / 100km w trybie miejskim :)
Choć nadal się cenią, to naprawdę warto! Wykonanie auta to po prostu nie ten świat... Wszystko się zdaje solidne, masywne i nie do zniszczenia, choć swoje lata ma...
Wiele detali do naprawy, ale każdy domorosły mechanik poradzi sobie z tymi detalami przy użyciu młotka i śrubokręta!
Niestety nie jestem w stanie ocenić, bo nic nie robiłem w mojej e36, dlatego oceniam na DOBRZE!

LPG - zużycie paliwa dla silnika 318 ti 140KM 103kW [l/100km]

12,0