Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Compact

Mikołaj K., 17 lat temu
Silnik 318 ti 140KM 103kW
Rok produkcji 1997
BMW Seria 3 E36 Compact 318 ti 140KM 103kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Zamieniłem 6-letniego Accenta z przebiegiem 68000km na 9-letnie 318ti... z przebiegiem 80000km (udokumentowanym) - trochę się obawiałem - 3 lata różnicy to nie mało a auto zmienia się raczej na nowsze. Obawy były nieuzasadnione. Nieporównywalna jakość. Accent był niezawodny i się nim jechało. BMW CHCE SIĘ JECHAĆ! Radość z jazdy nie jest pustym sloganem.
318ti Compact - 140 koników czuć powyżej 4000 obr/min. Po zredukowaniu biegu wyprzedzanie jest bezproblemowe i bezpieczne-czysta przyjemność. Na wolnych obrotach chodzi równo i zimny i ciepły-bez różnicy.
Najlepszy element samochodu. Superprezycyjna, krótkie skoki, krótka dźwigienka. Układ (z wstecznym na lewo od jedynki) znacznie wygodniejszy niż tradycyjny.
Kierownica nie chodzi jak "szmata" - pozwala lepiej poczuć samochód. Idealny do manewrów-dzięki tylnemu napędowi przenie koła skręcają się pod kątem niemalże 90 stopni-bardzo skrętny. No i na koniec najważniejsze... JAZDA W ZAKRĘTACH - jak po sznurku-ideał! Byleby tylko przy bardzo śliskiej nawierzchni za dużo gazu nie dodać przy wychodzeniu, bo wyrzuci tył... :-)
do tyłu - jak to w tzw. lifbacku... lepiej być czujnym i używać lusterek :-) do przodu - bardzo dobra - słupki niezaszerokie, wysokość fotela z dużym zakresem regulowacji - każdy znajdzie odpowiednią pozycję
wszystko pod ręką - dzięki wysokiemu tunelowi środkowemu i najlepszemu na świecie pomysłowi na deskę rozdzielczą - zagięcie centralnego kokpitu w stronę kierowcy. Nie wiem jak mogli z tego zrezygnować w najnowszej serii 3. Żadnych zbędnych pokręteł, przycisków. Jedyny minusik, choć malutki, to brak naprawdę dużego zamykanego schowka. W zamian jest ich dość sporo.
Nawiewy przemyślane - nie ma problemu z parowaniem bocznych szyb. Co do ogrzewania nie mam za wiele do powiedzenia, bo posiadam samochodzik krótko, a zimy jak nie było tak nie ma... :-)
Nie kupuje sie samochodu 3-drzwiowego z myślą o pasażerach z tyłu - nie oszukujmy się:-) Ja tam nie siedziałem, więc nie wiem, ale docierały do mnie stamtąd pewne utyskiwania na nie za dużą ilość miejsca na nogi :-) Z przodu kierowca i pasażer siedzą wygodnie bez względu na wzrost. Do tego twarde, wygodne, dobrze trzymające fotele. Rewelacja.
Tu nie ma czym się zachwycać. Jest w porządku.
ja nie oceniam, bo jeszcze nie wiem (może lepiej nie wiedzieć?! ;-) ) Poprzedni właściciel nienarzekał,a niekolorował niczego na temat tego samochodu.
Kupiłem przedwczoraj za 18.000zł. Autko powinno bez problemów przez najbliższe 5 lat przejechać ok 100.000km przy regularnym wymienianiu materiałów eksploatacyjnych. Za te 5lat sprzedam je za ok.10000zł. Strata na wartości niewielka, a przebieg 200.000km osiąga każde normalnie eksploatowane BMW (nie przez wieśniaków-maniaków, którzy montują sobie kominy od siekierek zamiast wydechu i spojlery żeby mieć co urywać na naszych gładkich jak stół nawierzchniach). Polecam.
ja nie oceniam, bo jeszcze nie wiem. Poprzedni właściciel nienarzekał,a niekolorował niczego na temat tego samochodu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 318 ti 140KM 103kW [l/100km]

9,7