Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Compact

Silnik 318 tds 90KM 66kW
Rok produkcji 1995
BMW Seria 3 E36 Compact 318 tds 90KM 66kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : ekonomiczny i dynamiczny
Silnik : wymiana pierścieni (mała kompresja na 2 cylindrach )
Inne : pompa wtryskowa sprawna bardzo ułatwia odpalanie silnika w niskich temperaturach przy -20 C odpalał bez większych problemów
jestem zadowolony z bmw choć trochę dał w kość na początku odnośnie awaryjności, ktoś musiał zaniedbać te rzeczy i tak to sie puźniej dzieje ze się wszystko sypie. Jak ktoś dba i pilnuje tych rzeczy to się cieszy przyjemną jazda
bardzo fajnie pracuje, jak na TD to cichy biegi 1 i 2 krótkie ale 4 i 5 bardzo elastyczne. Jak na tą pojemność to moim zdaniem całkiem ciekawie się zbiera, po załączeniu turbiny bardzo długo ciągnie. Po załączeniu klimatyzacji odczuwalne jest osłabienie silnika
bardzo fajnie biegi pracują delikatnie wchodzą i nic nie zgrzyta
dobra przyczepność na zakrętach bardzo dobry skręt ciche zawieszenie, przyjemnie się prowadzi
dobra widoczność jeżeli chodzi o przód gorzej wygląda cofanie bardzo słaba widoczność praktycznie na lusterka
nadmuch jest bardzo dobry i silny ogrzewanie dobrze działa i jest cieplutko w kabinie, klima również się sprawdza i elegancko chłodzi
przestrzeń dala kierowcy i pasażera obok jest ok gorzej wygląda sytuacja z osobami siedzącymi z tyłu ale nie ma co dramatyzować wszystko zależy jakiego wzrosty są osoby jadące w samochodzie
cichutko i przyjemnie przy uchylonym oknie słychać delikartny szum opon :)
jestem zadowolony przy rozsądnej jeździe bardzo ekonomiczny
praktycznie nie miałem problemów z drobiazgami
po zakupie samochodu po ok 3 miesiącach trochę sie sprułem. pompa paliwa w baku umarła pompa wtryskowa za małe ciśnienie dawała wymiana pierścieni w silniku wraz z drobnymi częściami do silnika od razu wymieniłem tarcze sprzęgłową z dociskiem i od tej pory ciesze się bardzo fajną jazdą moją zabaweczką

On - zużycie paliwa dla silnika 318 tds 90KM 66kW [l/100km]

6,6