Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Compact

Silnik 318 tds 90KM 66kW
Rok produkcji 1999
BMW Seria 3 E36 Compact 318 tds 90KM 66kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
samochód genialny dla każdego kto ceni sobie jakość wykonania i nie wymaga od samochodu hektarów miejsca oraz mikro spalania.wygląda świetnie jak jest zadbany i lekko podpicowany.przed jego kupnem znajomi namawiali mnie na sedana,ale jak wiadomo sedanów jeździ od cholery po naszych drogach więc jeśli bardzo podoba ci się e 36 i chcesz być oryginalny choć troszkę to kup compacta,albo nie NIE KUPUJ COMPACTA BO MOJA ORYGINALNOŚĆ SPADNIE:):)
Silnik 1.8tds to nie potwór ani demon prędkości,ale do sprawnego przemieszczania się na co dzień w zupełności wystarcza.Pracuje cicho,równo,co do elastyczności?tu dam 4+ mogło by być lepiej,lekka turbo dziura ale można przymknąć na nią oko,nie ma tu mowy o zanikającej mocy podczas wyprzedzania tak jak to bywa w e46
skrzynia jest bardzo precyzyjna,każdy bieg wchodzi pewnie i nie ma obaw że wyskoczy czy coś...skoki drążka są dość długie co jest zarówno wadą jak i zaletą,kwestia gustu
jadąc Compactem ma się wrażenie że jedzie się bolidem lub gokartem,po zakrętach na suchej nawierzchni prowadzi się doskonale,gorzej zimą tylny napęd robi swoje,z drugiej strony kto nie lubi sobie czasem bokiem pośmigać
widoczność z przodu i na boki bardzo dobrze,gorzej jest z tyłu a jak ktoś ma jeszcze ciemne szyby to można przywalić w kogoś lub w coś za nami,w Compakcie trzeba używać lusterek podczas cofania :)
wnętrze dopasowane jak ulał do kierowcy,uniesiony drążek zmiany biegów nisko umiejscowione fotele,niczego nie trzeba szukać,guziki od klimy czy ogrzewania tylnej szyby też pod ręką.
wnętrze Compact`a nagrzewa się bardzo szybko nie miałem okazji sprawdzić tego zima ale już teraz z rana nie jest za ciepło i ogrzewanie się przydaje
przestrzeń dla kierowcy super,dla pasażera z przodu również,z tyłu trochę gorzej jednak nie ma masakry,da się podróżować w 3 osoby/może w 4 ale tego jeszcze nie sprawdzałem
zarówno wewnątrz jak i zewnątrz cichutko,dopiero przy 130 km/h tds zaczyna hałasować,mi to nie przeszkadza ale wiem że niektórzy mogą narzekać
jak go kupiłem to się bałem że bmw to i w dieslu będzie dużo palić i tu się grubo pomyliłem.krótkie sprawozdanie : podczas gdy go wiozłem z włocławka do gdańska średnie spalanie 6,5 ale noga była dość ciężka,wiadomo trzeba było sprawdzić co samochód potrafi,to sprawdzanie przeniosło się również na miasto i z czystym sumieniem powiem że przy ciężkiej nodze,prosze wierzyć bardzo ciężkiej nie przekroczyłem 7L/100.po owocnych testach jeżdżę spokojniej i teraz pali mi 6.2L/100,myślę że to dobry wynik jak na taki motor
Dobry egzemplarz trochę kosztuje ale to norma w takich samochodach.
brak,moim zdaniem samochód jest w 100%bezawaryjny oczywiście jak się o niego dba,zarówno silnik jak i karoseria super po prostu super nie mam się do czego przyczepić
*mam małą dziurkę w misce olejowej ale to nie błąd techniczny tylko błąd poprzedniego użytkownika tego pojazdu. *padł mi wydech,jedna dziurka się zrobiła *nic więcej

On - zużycie paliwa dla silnika 318 tds 90KM 66kW [l/100km]

6,2