Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Compact

mguz, 17 lat temu
Silnik 318 tds 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
BMW Seria 3 E36 Compact 318 tds 90KM 66kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
bmw 318 tds 96 rok, kupiony za 16800, 193 tys km . przyjemne autko, specyficzne, niby kanciaste z przodu ale jednak niezle wyglada. dosyc drogie w utrzymaniu ale moze to mi trafil sie taki model. w sumie polecam bo malo juz takich jezdzi a autko oryginalnie sie prezentuje
silnik pracuje b. dobrze, rowno trzyma obroty, jak do tej pory bez problemow
skrzynia idealnie. jak na 10-cio letnie auto naprawde bezawaryjnie.czasami jak niedbale wrzuci sie bieg potrafi zawarczec ale to tylko z winy kierowcy. bardzo przyjemna w prowadzeniu, manetka swietnie usytuowana
fajnie trzyma sie drogi, abs duzo pomaga. zawieszenie twarde. na prostej drodze idealnie i przyjemnie ale jak sie jedzie do pracy o 8.00 rano po to czasami sie rzygac chce. wymienilem amortyzatory na 4 bilsztainy ale ciagle twardy, chyba trzeba by mieksze sprezyny.....
z przodu ok, z tylu troche gorzej, jak dla mnie kiepska widocznosc w lusterkach, mogloby byc troche lepiej jak na bmw
wnetrze dobrze wyprofilowane, latwe w obsludze i dostepnosci do przyciskow ktorych nie jest za wiele
nawiewy naprawde b. dobrze, szybko sie nagrzewa , nie mam klimy, nie moge powiedziec nic o chlodzeniu
jest to kompakt wiec miejsca jest malo ale nie najgorzej. powiedzialbym tak , z przodu ok , z tylu troche mniej ale za to bagaznik jest niesamowity. przewiozlem nim juz prawie wszystko-po zlozeniu siedzen i wyjeciu polki zmiescila sie wielka lodowka i zamrazarka. a raz nawet przewiozlem kanape
silnik na zewnatrz glosny ale w srodku cicho. na pewno nie tak jak w benzyniakach a znajomi ktorzy maja diesle w podobnych rocznikach mowia ze jest cichszy
ostatnio nawet sprawdzalem bo ropa zdrozala i zaczelo mnie wkurzac ze za duzo wydaje na paliwo. z obliczen wynika ze spala ok.7-7,5 l po miescie przy umiarkowanej jezdzie. zwykle jezdze krotkie odcinki 5-10 km
od kupienia wsadzilem juz ladnych pare tysia na rzeczy ktore trzeba bylo wymienic ale nie zaluje. polecam
z niezawodnoscia troche srednio, troche trzeba przy nim poprawiac
mam go 2 lata. od poczatku naprawilem- wymiana poduszek pod silnikiem, hamulce tyl-calkowicie bebny+zaciski, sinen bloki-wymiana, wszystkie amortyzatory-wymiana, ostatnio wymienilem napinacz paska+taki maly amortyzatorek odpowiadajacy za drgania silnika oraz naprawa prowadnicy elektrycznej szyby. to by bylo na tyle, wszystkie naprawy raczej kosztowne,nawet po znajomosciach podejrzewam ze bylo to pare tysiecy ale jakos tak zal bylo sprzedawac bo to bmw

On - zużycie paliwa dla silnika 318 tds 90KM 66kW [l/100km]

6,2