Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Sedan

Sebastian l22, 15 lat temu
Silnik 316 i 102KM 75kW
Rok produkcji 1993
BMW Seria 3 E36 Sedan 316 i 102KM 75kW 1990-1998 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Jak po torach.
Silnik : uszkodzona chłodnica, wzrosło zużycie gazu
Układ hamulcowy : bzikujący abs,
Inne : tapicerka troche zużyta, ponoć częsty problem
Mam 22 lata i nie szpanuje ani nie szarżuje po drogach, rozsądnie przemierzam trasę, Mam to auto od 5 miesięcy, poprzedni właściciel zaniedbał to auto i oszczędzał na naprawach, powoli dochodzę do ładu, świetny wygląd auta, grafitowy metalik na dużych felgach prezętuje się świetnie, lampy na soczewkach + xenony, tylne lampy sportowe, blenda na tylnej szybie i zderzak od M pakiet daje szyku, niestety to co ładne i jest to BMW też przyciąga wzrok policji i miałem już trzepanie na narkotyki, tak jak by wszyscy posiadacze BMW to dilerzy, debile.
Pracuje dobrze, nie jest to rakieta, ale spokojnie się zbiera, silnik pracuje cicho, tylko na gazie mam trochę problemów z obrotami, skaczą w górę i w dół, w czasie jazdy wszystko ok.
Mam problemy z I i wstecznym biegiem, ciężko wchodzą, reszta bez problemów, może trzeba wyregulować bądź dolać oleju.
Rewelacja !! świetnie się trzyma drogi, mam koła 16 40 na 245 szerokie BMW! ogiń w szopie, jak bolid na torze, tylko ciężko w koleinach i przez tory przejechać, i w pięciu nie da rady jechać, bo trze :)
Ciężko się cofa, nie widać wcale tyłu, cofanie na czuja, reszta ok.el lusterka pomagają.
wszystko pod ręką, brakuje el. szyb i klimy, ale mam el. dach i to musi wystarczyć,
Zimą dobrze się nagrzewa, chwila i jest ciepło, welurowa tapicerka też dużo daje, wystarczy się wtulić i się nie ruszać, też będzie dobrze :P tylna szyba grzeje błyskawicznie, brakuje ogrzewanych lusterek.
trochę mało miejsca, mam 184 wzrostu i sporo muszę odchylić fotel do tyłu, ciasno ale to trójka a nie piątka, sam chciałem.
Dobre, do 120 nie słyszę silnika, mam wygłuszenie maski i płytę pod silnikiem, tłumiki żadne psełdo sportowo basowe, zwykłe tłumiki bez szału i jest cichy.
na paliwie nie mam pojęcia, na gazie od 11 do 13l 90-130 km/h na tych kołach robi wrażenie, w zimie podobnie, ale na kołach stalowych. przy popsutej chłodnicy palił nawet 16l gazu, po naprawie ok.
Za cenę 7.5 tyś mogłem kupić opla czy VW ale to auto ma charakter i zawsze przyciąga wzrok.
Przetarta tapicerka, gaśnie mi oświetlenie ogrzewania, problemy z tylną lampą, płytki skorodowały, chujowe spinki tapicerki, wcale nie trzymają, tylna klapa nie chciała się zamknąć, trzeba było odkręcić zamek i wyczyścić, pojawia się korozja na dolnych rantach drzwi.
Chłodnica się rozkleiła, ciągle uciekał płyn, palił dużo gazu przez to, nawet 16l na tak mały silnik, koszt nowej ok 280 zł, naprawa rozrusznika 120zł ( ciężkie dojście, trzeba było odkręcić kolektor ssący cały) prawa lampa ciągle szwamkuje, poprzedni właściciel coś tam reperował swoim sposobem, problemy z abs, raz je mam, i nagle nie, bardzo niebezpieczne w mieście

LPG - zużycie paliwa dla silnika 316 i 102KM 75kW [l/100km]

13,0