Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Sedan

Lewartur, 19 lat temu
Silnik 316 i 102KM 75kW
Rok produkcji 1996
BMW Seria 3 E36 Sedan 316 i 102KM 75kW 1990-1998 - Oceń swoje auto
Auto wazy pare kilogramow wiec s silnikiem 1,6 nie bedzie to napewno sprinter lecz przelozenia skrzyni biegow sa mega dobrze dobrane (jechalem juz tym autem ponad 200km/h z czterema osobami na pokladzie) oczywiscie trzeba utrzymywac troche wyzsze obroty aby zachowac odpowiednia dynamike. delikatne braki w mocy za to auto nadrabia na stacji benzynowej wykazujac apetyt na paliwo na poziomie 6,5l na trasie do 8,5 w miescie nawet z delikatnym deptaniem. A pozatym na tych polskich drogach to 1600 nawet ciezko w pelni wykorzystac nie niszczac zawieszenia.
Biegi wchodza bardzo precyzyjnie nawet po przeszlo 250000km a w polaczeniu z krótkimi drogami prowadzenia pozwalaja na bardzo szybkie, prawie sportowe przelaczanie biegow. Nawet jesli pierwszy raz jedziesz BMW to nie musisz szukac lewarka bo on praktycznie sam trafia do reki niczym wolant. Brawa dla inynierow BMW.
No cóz moglbym tu skrytykowac BMW za to ze ich zawieszenia sa delikatnie zbyt twarde na nasze drogi, jednak prawda ze to my mamy drogi niedopasowane do samochodow lecz raczej do sprzetu budowlanego. Moja 3 ma lekko obnizony przód, lecz nadal resorowanie jest na wysokim poziomie i w polaczeniu z tylnym napedem auto naprawde super sie prowadzi. Szybkie zakrety w nim to sama przyjemnosc.
E-36 ma delikatnie sportowa sylwetke z dosyc mocno nachylona przednia szyba, wiec jesli opuscisz daszek przeciwsloneczny pod katem 90 stopni to otzrymasz delikatny "efekt bunkru" jednak na tyle maly ze nie powoduje on utrudnien w prowdzeniu auta. Cofanie tez nie sprawia problemu, z wewnatrz dobrze obrys tylu a do tego duza powierzchnia luster dodaje pewnosci siebie. A odnosnie przednich slupków to ja ich wcale nie zauwazam.
Auto posiada niezbyt duzy schowek na rekawiczki, jednak starcza on na dwa opakowania na CD i cos jeszcze. pod konsola srodkowa jest fajna puleczka z gumowym dnem ktore zapobiega przesówaniu sie np. telefonu komórkowego,bagarznik jest tez spory a do tego trujkat ostrzegawczy umieszczono pod tylna pólka a apteczke i gasnice w specjalnym wyprofilowanym pojemniku. do tego dochodzi jeszce pare schowkow w dzrzwiach itd.
Wentylacja to jeden z minusow tego modelu. Model ten nie posiada pelnego czolowego nawiewu cieplego powietrza. po ustawieniu galki na takowa pozycje zaczyna nas razic strumien zimnego powietrza. Wnetrze bardzo wolno sie nagrzewa. Zima po przejechaniu 15km jest w aucie zimno. latem do dyspozycji mam szyberdach który w pelni wystarcza do utrzymania optymalnej temperatury w czarnum aucie.
Jak na ten segment w srodku jest naprawde duzo miejsca na nagi jak i na glowe.
dla niektórych moze troszke za glosno,ale dla mnie akurat a dla tych którzy lubia wsBuchiwac sie w lekko basoewe brzmienia silnika tez jest ok. Jesli ktos lubi sobie posluchac muzyki to tez jest ok. z zewnatrz nic nie slychac.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 316 i 102KM 75kW [l/100km]

7,3