Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Sedan

gg 8088029 kamilgorzki@op.pl, 16 lat temu
Silnik 318 i 113KM 83kW
Rok produkcji 1991
BMW Seria 3 E36 Sedan 318 i 113KM 83kW 1990-1993 - Oceń swoje auto
Silnik : mimo iż autko ma 17 lat nie brało wogóle oleju dopóki nie założyłem gazu ,z LPG podobno ma prawo łykać 200ml na 1000km,podobno,bo mój bierze około 100ml na 3-4tys.Jeżdże bardzo dużo około 120km codziennie od poniedziałku do soboty i nigdy samochód mnie nie zawiódł,leje paliwo i jadę.Super prowadzi się w zakrętach i jest bardzo dynamiczne jak na niewielki silnik i wersje limuzyna.Opinia mówiąca iż BMW zmusza do strasznych napraw jest błedna jeżdżąc delikatnie przede wszystkim po dołach auto wytrzyma bardzo wiele,na trasie spokojnie jadę 150 i nic nie drży ,nie stuka nie wali,dymu nie ma ani grama także jeżeli ktoś kupi nawet starsze BMW ale z pewnej ręki będzie się długo cieszył.Jedynym mankamentem może być spalanie bo przy ciężkiej nodze łyka nawet 14l gazu i około 12benzyny na 100km no ale coś za coś :) W razie jakichkolwiek pytań chętnie pomogę :)
Zawieszenie : kupując BMW trzeba pamiętać o dobrym ale bardzo delikatnym zawieszeniu ,przy jeździe po dołkach powoli i nie ma prawa być źle :)
zero warczenia ,przyjemny mruk,zero wycieków :)
wchodzi dwoma palcami delikatna,bardzo fajnie zaprojektowana dźwignia zmiany biegów, metoda włączania wstecznego mogła by być inna
fajne w zakrętach,wrażliwe na dołki,tył napęd co przekłada się na uciekanie tyłu w zimę przy ostrym dodaniu gazu
lusterka regulowane elektrycznie w każdym kierunku i do woli ,w porównaniu z seatem,gdzie nigdy nie mogę ustawić ich idealnie,bmw wypada bajecznie,roleta na tylnej szybie to bardzo przydatny dodatek,przednia i boczne szyby normalnie bez rewelacji
pod tym względem inne marki mogły by się wiele nauczyć od bmw,szoda ze nie mam klimy ,szyberdach w tym wypadku to zbawienie.
wszyscy mają dużo miejsca ,tylne kanapy bardzo dobrze obudowane i bardzo wygodne ,fotel kierowcy regulowany w 3płaszczyznach pasażera tylko w 2 ale jest cudownie :)
cicho jak w każdym benzyniaku bez rewelacji u brata w oplu jest tak samo
nie pali dużo jak na to co mozna z niego wyciągnąć :)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 318 i 113KM 83kW [l/100km]

11,4