Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Sedan

Silnik 318 i 113KM 83kW
Rok produkcji 1991
BMW Seria 3 E36 Sedan 318 i 113KM 83kW 1990-1993 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Inne : układ chłodzenia - kto wymyślił plastikową chłodnicę??!
Układ elektryczny : sonda lambda - zamiennik 150 PLN
przyjemny samochód do jazdy. Dużo jeżdżę (może nie aż tak dużo, ale 25 tys rocznie to już coś...). Potrzebowałem samochodu, który byłby bezpieczny ,elastyczny, i odpowiednio duży. Wybór marki zupełnie przypadkowy, ale można polubić BMW... bo w sumie to bardzo dobra marka, tylko ma pecha do właścicieli - pokutując za swój sukces;)
przyzwoity silnik. Nieźle radzi sobie z dość ciężką bryłą. Minus-pasek rozrządu. A poza tym wolałbym diesla;P
przy -20 st. trochę ciężko-ale jak się rozgrzeje-trudności znikają.
ideał!! świetnie się prowadzi. Doskonale \"czuje się drogę\"... całą... nie tylko dziury;P Precyzyjny i dokładny.
przód ok. Tył nieco gorzej, ale to kwestia przyzwyczajenia.
bez zarzutu
brakuje klimatyzacji, ale ogrzewanie w miarę wydajne - pogorszyło się po montażu LPG (dłużej się rozgrzewa)
z przodu ok. Tył-ciasny, ale to nie jest auto rodzinne...
średnio... daje się słyszeć.
nie jest najgorzej. benzyna mniej więcej litr mniej niż podane LPG. Instalacja zwykła (chociaż może sekwencja byłaby lepsza...)
trafiłem na zadbany egzemplarz (kolega ojca sprowadził na handel). Zapłaciłem śmieszne pieniądze, wymieniłem amortyzatory z przodu, założyłem LPG i...śmigam. Pomimo młodego wieku-jeżdżę rozsądnie i dbam o terminowość obsługi - dlatego nie mam problemów. Ceny części to też nie szok;P
brak \"pierdół\"
pękł króciec przy chłodnicy - zmęczenie materiału - tworzywo sztuczne. Zamiennik 260 PLN + godzina roboty. Wymieniłem amortyzatory na przedzie-ale to zaraz po kupnie-wiedziałem o tym jeszcze przed zakupem. Sonda lambda - zaczęła przekłamywać. Usterka wykryta przy regulacji LPG. Wymieniłem sam... ale nie polecam - klucze hydrauliczne, wykręcanie po podgrzaniu do czerwoności oraz konieczność przegwintowania gniazda - TRAGEDIA.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 318 i 113KM 83kW [l/100km]

10,6