Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Sedan

jdyrla@interia.pl, 14 lat temu
Silnik 318 i 113KM 83kW
Rok produkcji 1991
BMW Seria 3 E36 Sedan 318 i 113KM 83kW 1990-1993 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : oraz układ kierowniczy. Auto prowadzi sie precyzyjnie, jak po sznurku. Znakomicie.
Karoseria : drobne ogniska korozji ale auto ma swoje lata i nie było szczególnie zadbane
Układ elektryczny : Trzeba stosować kable oraz świecę najwyższej jakości(najdroższe).
Powtórzę. Auto wysokiej jakości. Prostej konstrukcji. Niezawodne. Opinie psują użytkownicy. Egzemplarze eksploatowane do granic możliwości skręcane pod remizą lub "Dyskom" na druty. Tankowane przez lanserów za 20,00zł i po chwili z zatartymi pompami paliwa. Po prostu BMW często pada ofiarą swojej legendy. Niewiele jest aut które zniosły by takie traktowanie. Genialna konstrukcja-moja druga skóra (: Auto ma duszę. Jak zmienię to na inne BMW. Ja moim jeżdżę do pracy w garniturze z tyłu mam fotelik dla bobasa i jak mnie policja zatrzymuje to jest miło i sympatycznie. Nie szukają dziury w całym. "Szara strefa" teraz rozbija się autami ze stanów. Duża jest przebitka na popowodziowych Cadillacach z New Orleanu... a i E36 to już retro.
Pozytywnie mnie zaskoczył. Na papierze stosunek mocy do masy jest słaby. Mój Golf GTI 1 ma znacznie lepsze parametry ale BMW zaskoczyło mnie na plus! Elastyczność również wysoka. Zbiera się od samego dołu i moc oddaje bardzo liniowo. Szybki, żwawy motorek. Do codziennej eksploatacji rodzinnej 5 z plusem. Wcina LPG i aż mlaska ze szczęścia (:
Precyzyjna ciasno zestopniowana tak jak lubię. Na każdym biegu przyspiesza. Mam na myśli zwłaszcza 5 bieg który w większości aut to taki ekonomiczny "co łaska" ślimaczek.
Fenomenalny!!! Precyzyjny układ kierowniczy. Auto wygodne ze sportowym duchem. Nie sportowe w tej wersji. Aby było sportowe to trzeba w "M" zainwestować (: Na dobrze dobranych oponach śniegi i koleiny jej nie groźne ale legendy o tylno napędowym cichym zabójcy można włożyć między bajki. Jest jak przyklejone.
Bardzo dobra. słupki nie zasłaniają widoczności. Lusterka można ładnie sobie regulować i w niektórych modelach podgrzewać. Super!
Wszystko pod ręką. Estetycznie, prostota bez zbędnych kombinacji. Materiałowe siedzenia niestety się wycierają ale przy jakim przebiegu! Inne gu..a- Fordy dawno w hutach i na składowiskach "pet" a babunia jedzie dziarsko. Skóra by się przydała ale to przy następnej BMce (:
Perfekcyjne. Trzeba jednak o nie zadbać. Termostat to groszowe sprawy a nie trzeba tektury wkładać przed chłodnicę. Już takie biedne Bunie widziałem. Ale właściciele też byli jacyś tacy smutni i w ogóle zimno im w dresach było jak na dworze -20C. U mnie sahara i czyste szybki.
Wygodne wnętrze jak dobrze skrojony garnitur. Dodam ze nowoczesna i ponadczasowa sylwetka. Auto zaprojektowane u schyłku lat 80tych a do dzisiaj prezentuje się dobrze. Jego następcy to tylko wyoblone E-36 ki (:
Elegancki delikatny pomruk rzędowej niestety czwórki. Poza tym żadnych świstów i łomotów nawet do 200km/h! Rewelacja
Jak to BMW. Wszystko na wysokim poziomie (: Ale lepiej zatankować BMW i mieć frajdę z jazdy niż Dewoo i się wstydzić i stawiać je gdzieś po krzakach.
Rewelacyjny. Nastał czas, gdy można kupić zdrowy egzemplarz za niewielkie pieniądze i eksploatować za kwoty zbliżone do eksploatacji vw golfa lub tu trochę ubarwię(choć nie wiele)dajmy na to Poloneza! Taniość. Nie trzeba się bać tylko o auto dbać. Nie przyciemniać szybki i dokładać spojlery tylko wymieniać olej na czas i inne eksploatacyjne sprawy. I największa TAJEMNICA!!! Faktycznie znaczek M3 na tylnej klapie wzmacnia potencje!!! Innym ciekawym tuninngiem znaczkowym jest przykleić "316" na BMW-unie 2.8 Praktycznie 316 i blisko 100KM więcej!!!
Drobne usterki przełączników lub tapicerki i listewek wykończeniowych. Wypadły ale można było je wcisnąć i było ok. Spokój i cisza w aucie.
Znakomite auto. Ci którzy narzekają to tacy którzy wpadli na minę. Auta po wypadkowe, naprawiane chałupniczo przez (...) Nie wolno też szczędzić na serwisowania ale to dotyczy każdej marki tylko BMW serwisujesz uczciwie to jedzie, że aż miło a inne tanie i popularne to nie zawsze.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 318 i 113KM 83kW [l/100km]

12,1