Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Sedan

pss, 13 lat temu
Silnik 318 i 113KM 83kW
Rok produkcji 1992
BMW Seria 3 E36 Sedan 318 i 113KM 83kW 1990-1993 - Oceń swoje auto
Inne : wszystko mnie pozytywnie zaskoczyło, przecież to auto ma 20 lat!!!
Inne : szyberdach, niechcący wepchnąłem zaślepkę w podsufitkę, trochę walki przedemną, i to na tyle :)
bardzo fajne auto, mimo wieku wole je niż Audi A3 z 2000 roku, dobrze wygląda, świetnie się prowadzi, ekonomiczność na akceptowalnym poziomie no i ponadczasowy wygląd, aż żal patrzeć jak oszpecone e36 jeżdżą po naszych dziurawych drogach...
bardzo ładnie pracuje, cichutko, płynnie, w porównaniu z A3 rewelacja!!
skrzynia biegów bez zarzutów, jak dla mnie idealna, dobra długość przełożeń.
Znów odniosę się do porównania z Audi A3... REWELACJA, zawieszenie bardzo ładnie wybiera nierówności, auto trzyma się jak przyklejone, w zakręty wchodzi jak po szynach, bajka!!
lusterka wsteczne mogły by być lepszej jakości, nie widać za dobrze, ale idzie się przyzwyczaić, nie jest źle!
wszystko pod ręką, bez zbędnych wodotrysków, ekstra!
szybko nagrzewa, w tym wieku już są wypracowane łożyska łopatek i na wolnych obrotach na nierównościach popiszczy czasami, ale na wszystko jest rada.
jestem wysoki, w mojej konfiguracji fotela z tyłu jest sporo miejsca, lepiej niż w A3, a miałem ją w wersji pięciodrzwiowej...
bardzo dobre wyciszenie, świst wiatru po przekroczeniu 120 km/h, ale to normalne...
Części i serwis eksploatacyjny tani, spalanie w stosunku do mocy mogło by być mniejsze, ale nie jest źle. Na pewno już nigdy nie wezmę diesla, a o LPG nie ma mowy!!
za kilka tys dostałem auto w perfekcyjnym stanie, lakier idealny, zero rdzy, komplet opon (w tym letnie 17 cali oryginalne bmw z oponami za ponad 2000), jak dla mnie rewelacja. Szukać tylko zadbanego egzemplarza to jak igła w stogu siana :)
pierdółka jakaś co jakiś czas wyskoczy, ale tu za bardzo nie ma co się psuć, a śrubkę każdy dokręcić potrafi :D
jak na ten wiek doskonale, auto nie bite bardzo zadbane, dopieszczone nie ma prawa się sypać!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 318 i 113KM 83kW [l/100km]

8,8