Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Sedan

zrażonyNAmaxa, 9 lat temu
Silnik 318 i 115KM 85kW
Rok produkcji 1996
BMW Seria 3 E36 Sedan 318 i 115KM 85kW 1993-1998 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : skrzynia moim zdaniem zasługuje na porażkę
Silnik : ubywa płyn chłodniczy notorycznie!
Karoseria : wszystko rdzewieje jak w oplu vectra b
Zawieszenie : zbyt często coś stuka, sprężyny słabe lubią pękać
szczerze to auto jest do kitu. Niby bmw.. hmm oh ah świetna marka sportowa itp. Taka może jest w bmw za 60 tys. E36 to jakas porazka - 9 na 10 egzemplarzy jest po prostu zajeżdżone przez wiejskich chłopaczków co myślą, żę 102 końmi pod maską zerwą asfalt a dokładając lexusy i angel eye dostaną + 20 koni i kisiel w majtkach małolatek. Miałem 2 e36, mój ojciec jedną - 1.8 2.0 i 1.6. Szmelc szmelc szmelc i jeszcze raz szmelc nigdy więcej dziś się pozbyłem 1.8 i kamień z serca. Blachy - ojciec miał swoją 6 lat - robił progi na tip top za dwa lata już robią się rude, wszystko rdzewiało - tylnę bębny nie można odpowietrzyć hamulców bo odpowietrznik się wżarł w bęben, przewody hamulcowe zaczynają cieknąć - masakra. Auto było z 1998 roku. Przywiezione z Niemiec w 2007r z przebiegiem uczciwym 270tys w stanie "idealnym" po 6 latach uzytkowania poszła za 2 tys (ojciec ma 50 lat i 4 tys obrotów przekraczął raz na pół roku nie ma mowy o katowaniu). Kontynuując kupiłem swoje Bmw bo myslalem ze to ojca egzemplarz był wadliwy - i co? i się pomyliłem. Miałem 1.8 sedan 96r. i 2.0 Kombi 97r. Usterki sie powtarzały i sniły mi się po nocach: - chłodnica nieszczelność we wszystkich BMW - każdy coś miał z chłodzeniem (kupiłem nową też cieknie zbiornik wyrównawczy -masakra) - prowadnice szyb padają mi się dwa razy zdarzyło a jak zdjemiesz boczek aby naprawić to musisz kupić nowe spinki bo te stare pewnie Ci pękną, - rdza pomimo że auta były bez szybko się pojawiła - tylna klapa, progi, podłoga, nadkola - masakra - rozpierdzielony zamek klapy bagaznika - standard -sztywne zawiesznie - mało komfortowo czuć kazda studzienkę -w zimę jeździsz z nożem na gardle bo tył chodzi od lewej do prawej. Jestem dobrym kierowcą, ale osobiscie dziecka bym nie wział na przejeżdzkę po oblodzonej drodze ze względu na bezpieczeństwo. Wrzucałem do bagaznika krawężniki betonowe bo dojazd do domu lekko pod górke w zime marzenie podjechać - listonosz golfem 3 tdi jechał jak lord ( a ja wstyd krawężniki w bagażniku) - środek auta - hmm fotele się prują - kierowcy szczególnie, gałka biegów się szybko zużywa kierownica tak samo później brudzi ręce. Spalanie - 1.6 i 1.8 tyle samo DUŻO 10l trzeba liczyć czy to gazu czy benzyny i jak ktos powie,że mu pali 6-7 to chyba dziś coś pił. A 2.0 150 km fajnie ciągnie, ale spalanie hehe 12 to takie minimum (chodzi o benzynę). Sprzedałem dziś moje 1.8 m43 jestem uszczęśliwiony i radzę! Nie kupujcie e36! Napewno nie te za kilka tys bo to zajżdzony szrot! Napisałem szczerze widziałem wiele tych samochodów w życiu i może 1 na 10 był w sensownym stanie:) Na koniec mała anegdota. Będąc na wakacjach w Austrii właściciel lokum w którym spaliśmy miał e36 od nowości 95 rok czyli auto miało 18 lat serwisowany cały żywot miał około 300 tys najechane czyli jak większość e36 u nas w kraju i wiecie co? Żaden fotel tam nie był podarty, silnik w większości ooryginał, suchy wszystko działa nic nie ciekie kolor piękny i wtedy nasuneło mi się pytanie ... - czy faktycznie BMW to złe auta czy ich właściciele to Buraki?
Dynamika ok, niektóre rozwiązania idiotyczne, np. połozenie rozrusznika w 1.8 mechanik akrobata do wymiany potrzebny. UBYWAJĄCY PŁYN CHŁODNICZY !
DO tego się nie moge przyczepić - jedyne co moge dodać to ma wycieki i czesto lozysko oporowe świszczy - ale to zalezy jak w dostała od życia.
Świetnie się trzyma na łukach, ale w zime normalna jazda to udręka do tego zbyt mało komfortowe zawieszenie każda studzienkę słychać
nie mam zastrzeżeń, jadynie lusterka troche mogłyby być lepsze
grzeje póki płyn chłodniczy jest
kurde miałem kombi a było mi ciasno (mam 192 cm i 100 kilo) tak samo brakuje schowków!
uszczelnienie silnika jest droższe niz sam silnik. Moze naprawy i części nie są az tak bardzo drogie i są dostępne w kazdym szrocie ale np.nissan, mazda, vw czy opel są o wiele tańsze w utrzymaniu
ceny są adekwatne do tego co dostajemy
tu się pali abs, tu poduszka tu płyn cieknie, tu szyba nie grzeje masa tego jest
wycieki, jak auto miała dobrego ujeżdzacza to wszystko po kolei - uszczelki, głowica, silnik stuka, łożysko oporowe wyje, kopci na biało itp ZBYT CZĘSTO no i rdza !

LPG - zużycie paliwa dla silnika 318 i 115KM 85kW [l/100km]

10,7