Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Sedan

kelto, 5 lat temu
Silnik 318 i 115KM 85kW
Rok produkcji 1995
BMW Seria 3 E36 Sedan 318 i 115KM 85kW 1993-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik 1.8 115km jest bardzo dynamiczny. Jestem bardzo zdziwiony jego piękną pracą w całym zakresie obrotów. Jeździłem wieloma autami i żadne nie dawało mi takiej frajdy. No jedynie volvo xc70 2.4 d5 automat było lepsze we wszystkim ale tez 3 razy droższe.
Karoseria : Bardzo delikatna blacha. W porównaniu z Audi 80 cieniutka blacha podatna na korozję. Mimo ze bardzo dbam o swoją bmkę i jest w całości w oryginale po 22 latach zaczęły pojawiać się kropki rdzy
Powiem tak. Wszyscy psioczący na bmw nie zniechęcili mnie żeby w wieku 40 lat kupić e36. Nie żałuję. Fakt auto kupiłem z Niemiec od 1 wł. Kosztowało mnie więcej niż w Polsce. Z serwisem ok. 11000 zl. Auto bardzo tanie w serwisie
Żyleta. Dźwięk 4 cylindrów? Świetny. Przyspiesza rewelacyjnie. Spala Malo. Przykładowo vw golf 1.3 55km palił mi 6-11l i przyspieszenie miał mega anemiczne.
Przełożenia dobrze dobrane do mocy. Krótko na 2. Auto bardzo elastyczne. Od 30km/h na trojce 50 na czwórce i 70 na 5 bez problemu. Oleju wchodzi 1,1 litra czerwony jak w ukl. wspomagania, żadnych podkładek, śruby stożkowe. Na zimno trochę gorzej pracuje 1 nka. Jestem świeżo po wymianie kpl. Sprzęgła - sachs 340 zł. Żadnych dwumasow i innych ulepszaczy.
Super. Miekko-twardy. Nie wiem jak to opisać po prostu frajda z jazdy.
Delikates. Latać ze ścierką i pastą bo zgnije
Jest ok. Mam oryginalne czujniki cofania - przydatne.
Auto est zbudowane bardzo ergonomicznie. 1 minus. Podłokietnik z przodu przeszkadza w mieście - ogranicza dostęp do ręcznego i zatrzasków pasów. Ale można go unieść
Klima działa ogrzewanie tez bez problemu. Minus - po włączeniu ogrzewania długo nagrzewa się silnik. Klima jest z tylu Malo wydajna przy temp. Zewnętrznych powyżej 30stopni.
Jak na bmw serii 3 super. Najbardziej zdziwiła się zona jak zobaczyła ile można zapakować do kufra. Przy wygodnym ustawieniu foteli z przodu malo miejsca na stopy z tylu!!!
Super. Jak daje w kitę piękny dźwięk oryginalnego tlumika.
Auto bardzo tanie w serwisie. Części i robocizna bardzo tanie dla tego silnika. NP. Odma - 30 zl. Kruciec ukl. Chłodzenia na bloku - 26 zl. Chłodnica 340 zl nissens, amortyzatory tylne 250 zl kayaba gazowe 2szt. Sprzęgło kpl. 340 zl sachs, uszczelki silnika kpl. Bez glowicy z robotą 700 zl klocki hamulcowe przód trw 100 zl. Itd. Kluczyk oryginał bmw 260 zl. Uszczelka anteny oryginał 30 zl. Zestaw naprawczy lewarka skrz. Biegów 120zl oryginał.
Jak na razie serwisy wynikające z naturalnego zużycia.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 318 i 115KM 85kW [l/100km]