Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Sedan

dj_tygrys@tlen.pl, 16 lat temu
Silnik 325 td 115KM 85kW
Rok produkcji 1992
BMW Seria 3 E36 Sedan 325 td 115KM 85kW 1991-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : Miło zaskoczył mnie silniczek jak na 16 lat żadnego wycieku pracuje miękko równiutko i kulturalnie po prostu cudeńko, rozpędza się szybko jest według mnie po prostu super
Karoseria : Auto ma swój wiek i swoje mankamenty wychodzi rdza jednak za 300 zł można na całym aucie pozbyć sie odprysków nawet jak jest ich sporo
Zawieszenie : Polskie drogi rzadko się w tych modelach robi zawieszenie ale to też nie duży koszt
Nic dodać nic ująć auto idealne dla młodego chłopaka, odkąd kupiłem bmw nei wstydze sie nigdzie zaparkować ani pod klubem ani nigdzie, a ople fordy i inne wynalazki ? to już do lamusa odchodzi stare auta to tylko dobre luksusowe auta a nie wyjeżdzone strucle juz za 8000 idzie dostać dobre bmw ja np. kupiłem tanio ale troche musze w nie włożyć bo chce by wyglądało jak igła ! i mam pewność że jak gdzieś jade to wróce a w oplu nigdy tego komfortu nie mialem, zapala idealnie na mrozie po prostu auto do jezdzenia
Jezdziłem oplem kadettem, fordem mondeo, escortem itp ale śmiało mogę powiedzieć że w BMW silnik zasilany olejem napędowym jest wręcz idealny, doskonała elastyczność na 5 biegu można jechać 40-50 km/h i bez problemu się rozpędza z tej prędkości, kultura pracy jest bardzo przyzwoita i może na zewnątrz wydaj się głośno to po zamknięciu dzwi nie słychać nic
Doskonała ! żaden bieg nie szarpie nie chrupie ani nic z tych rzeczy wsteczny czasami potrafi sie pomylić z jedynką ale to idzie wyczuć
Świetnie trzyma się drogi, stabilny na podmuchy wiatru (silne) doskonała aerodynamika
w porównaniu z moimi wcześniejszymi autami 10/10 ! dookoła wszystko widać, boli jedynie mnie prawe lusterko ale mam je troche uszkodzone i na nierównościach lub przy głosniejszej muzyce pulsuje wkład co czasami jest uciążliwe jednak to wina mojej nie dbałości niż konstrukcji
Wszystko pod ręką, i tutaj w strone projektantów BMW ukłony w każdym modelu każdej serii wszystko jest zrobione IDEALNIE, miałem doczynienia z 525 TDS 94` i tam tak samo wszystko idealnie skomponowane w trójkach kierowca jest "obudowany" kokpitem co pozwala poczuć się jak ryba w wodzi prawdziwym kierowcom
jak daje się ogrzewanie na maksa to robi się po prostu ukrop i tutaj też brawa dla BMW, mój dieselek po odpaleniu i przejechaniu krótkiego dystansu nagrzewa się do optymalnej temperatury i "hulaj dusza" :)
dla mnei ok jeżdze przeważnie sam z panną więc miejsca na różne "fiki miki" jest pod dostatkiem na tylnej kanapie z przodu także bez problemu kwestia jak kto ma fotel ustawiony np. ja mam rozsunięty przwie na maksa wiec pasażer za mną może narzekać na brak miejsca (po prostu tak już siezdzę od zawsze)
istna izolatka po zamknięciu drzwi nie słychać zupełnie nic z zewnątrz
jak na silnik o pojemności 2,5 L spalanie rzędu 9,9 l/100 na mieście przy dość dynamicznej jeździe (szybkie startowanie spod świateł, wysokie obroty 4-5 tyś) to bardzo dobry wynik, zwłaszcza że robiłem test i jeździłem grzecznie wyszło mi poniżej 8l/100 ale dla młodego pełnego energii kierowcy trzeba przyjąć 10 litrów ropy na 100 i jeszcze nigdy nie wyszedłem poza tą norme w trasie jest już lepiej z lubina do wrocławia wyszło mi 5,5 l/100 przy stałej prędkości 120km/h a średnio 6,5l/100 weźmie na trasie Za wymianę oleju, filtra oleju, filtra powietrza, filtra paliwa, oleju na moście i oleju w skrzyni (wszystko pełne syntetyki) dałem 330 zł Tulejka tylnego zaw. 50 zł Nie są to ceny z kosmosu i nie słuchajcie ludzi którzy nie znają marki i tylko żyją wciąż wkoło stereotypu że to bmw to drogie dużo pali części drogie itp itd bo to nie prawda sam zarabiam nie dużo i bez problemu jestem w stanie utrzymać auto, nawet oc kosztuje mało bo 470 zł rocznie ! za taką pojemność to śmieszne pieniądze (60% zniżek) niektórzy wiele więcej płacą za pojemności 1.1 lub mniejsze
10/10
W swojej beci mam do zrobienia kilka rzeczy bo kupiłem taniej ale troszke zanedbana (np. szyber sie nie otwiera, wychodzi rdza)
W tym modelu nic poważnego sie zepsuć nie może mimo że to 16 letnie auto to chodzi jak zegarek dużo nowych aut sie psuje a stara dobra beemka śmiga dziwne nie ?

On - zużycie paliwa dla silnika 325 td 115KM 85kW [l/100km]

7,3