Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Sedan

wodnik1981, 11 lat temu
Silnik 325 td 115KM 85kW
Rok produkcji 1992
BMW Seria 3 E36 Sedan 325 td 115KM 85kW 1991-1998 - Oceń swoje auto
Karoseria : piękna linia nadwozia i wygodne wnętrze zaprojektowane pod kierowcę:) ciężko znaleźć równie ładne auto
Karoseria : obawiam sie zabezpieczenia antykorozyjnego...na razie w porządku ale czas pokaże
Silnik : pompa wtryskowa i jej nastwanik nie należa do długowiecznych
Piękne, wygodne auto.Silnik nie dostarcza sportowych emocji ale jak na diesla przystało jest elastyczny i ciągnie zdrowo:)Największą wadą jest mała podaż egzemplarzy wartych uwagi, większość aut to zamęczone rzęchy po agrotuningu aż żal na takie patrzeć:( Niestety kultura techniczna części ludzi w Polsce jest poniżej jakiejkolwiek krytyki.Smutne ale prawdziwe
Bardzo elastyczny, mimo nie za dużej mocy świetnie sprawdza się w tym aucie. Brzmienie i kultura pracy na wysokim poziomie mimo dużego przebiegu. Przez cały okres eksploatacji nie miałem z nim żadnych problemów.
Mimo przebiegu pracuje bardzo dobrze, biegi wchodzą pewnie z minimalnym oporem.Mechanizm zmiany biegów nie wykazuje luzów na drążku.Dobrze zestopniowana. Mimo wieku nie cieknie, żadnych niepokojących odgłosów. Mocna strona pojazdu.
Po zakupie wymieniłem tylne zawieszenie gdyż za nisko siedział.Ogólnie prowadzi się świetnie na dobrych drogach. Gorzej na polnych lub dziurawych. Samochód jest nisko zawieszony i trzeba uważać.Trwałość zawieszenia nie jest najwyższa ale może być.Bardziej sztywne niż komfortowe.
Siedzi się nisko ale widoczność jest doskonała.
Bardzo dobrze.Wszystko jest rozplanowane i umieszczone tam gdzie tego szukasz.Jedynie położenie komputera pokładowego mogło być wyższe.Wskaźniki bardzo czytelne. Po prostu BMW;)
Bardzo wydajny system ogrzewania. Mój egzemplarz nie posiada klimatyzacji. Przy uchylonej szybie bocznej szum powietrza przy szybszej jeździe.
Kierowca i pasażer z przodu jadą w naprawdę komfortowych warunkach.Miejsca jest dużo z przodu, siedzi się nisko i wygodnie. Z tyłu już nie jest różowo, mało miejsca na nogi w tylnym rzędzie.Reszta w normie. Bagażnik spory i ustawny niestety otwór załadunkowy w sedanie to porażka:( jest za mały
Poza brzmieniem 6-cylindrowego diesla nie usłyszysz za wiele. Brzmienie silnika bardzo mi odpowiada. Przy uchylonych szybach szum powietrza. Szyberdach uchylony również generuje spory szum. Zawieszenie jest bardzo dobrze wytłumione, praktycznie go nie usłyszysz
Spalanie od 6l/100km (trasa) do 10l/100km (miasto zimą) Zależy bardzo od stanu pojazdu,jeśli autko jest zadbane ciężko uzyskać gorszy wynik. Co do przeglądów nie wypowiem się bo sam go serwisuję. Ceny części nie powalają aczkolwiek najtańsze w serwisowaniu to auto nie jest:( Dałem 3 z uwagi na ceny materiałów eksploatacyjnych. Na szczęście poza układem wtryskowym auto jest łatwe w naprawie i w sumie każdy myślący człowiek sobie z nim poradzi.
Nie jest to tanie auto jak np. Astra I ale też wygląda i jeździ dużo lepiej. Jeśli auto sie komuś podoba to nic tylko szukać dobrego egzemplarza. Polecam
W moim prywatnym rankingu niezawodności wypada w środku.Brakuje jej do \"króla\" VW golfa MKII ale jest dużo lepiej niż w Oplu Astrze, czy Fordzie mondeo. Auto przemyślane i zrobione z dobrych materiałów. Regularnie serwisowane będzie długo sprawiać radość i rzadko się psuć.Najważniejsze to kupić dobry egzemplarz.To nie jest auto dla idiotów z zerową kulturą techniczną.
Z poważnych usterek przez 3 lata wymienię: awaria alternatora, wymianę sworzni wahacza z przodu, parujące lampy przednie.Niewiele tego;)) Dużo uwagi wymaga pompa wtryskowa, turbina i układ chłodzenia ale w moim przypadku nie musiałem nic naprawiać.

On - zużycie paliwa dla silnika 325 td 115KM 85kW [l/100km]

7,4