Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Sedan

wojtech45@poczta.onet.pl, 15 lat temu
Silnik 325 tds 143KM 105kW
Rok produkcji 1994
BMW Seria 3 E36 Sedan 325 tds 143KM 105kW 1993-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak na 143 konnego diesla to sprawuje sie bardzo dobrze. Niestety dosć głośny i nie jest to pomruk tylko po prostu hałas.
Silnik : Silnik bardzo dobry ale pompa wtryskowa - dno! Mam przejechane 202 tys i rozruch ciepłego silnika jest bardzo trudny, jedna sekcja nie pracuje, wzrosło zużycie. Wymiana na regenerowaną to 2500 zetów.Dla porównania kupiłem do firmy Peugota Experta, przebieg 310 tys i pali "na dyg".
Zawieszenie : Przy 180 tys wymieniłem wszystkie amortyzatory, sprężyny. Dobijało nawet przy bardzo wolnym przejeżdżaniu przez "leżącego policjanta".
Układ hamulcowy : Przy 180 tys wymiana wszystkich tarcz hamulcowych. Idiotyczne rozwiazanie hamulca postojowego - szczęki! Dodatkowy koszt, niestety.
Chyba BMW zachorowało na chorobę Mercedesa. Kiedyś super jakość a teraz jakość spadła "na pysk". To były kiedyś samochody na długi lata. Teraz najwyzej na 10 lat. Tak jak japońce. Co z tego że "ma duszę", "kopa", prezentuje się gdy ciaglę do niego dokładam.
Tylko 143 KM ale jest czym "depnąć".
Ponieważ automat to nie nadąza za silnikiem i przy dużym natężeniu ruchu trudno wskoczyć w lukę
Są opinie, ze zawieszenie BMW to jedno z najlepszych. Mimo wymiany wszystkich amortyzatorów i sprężyn na zakrętach nie czułem się komfortowo.
Bardzo słaba wentylacja, ogrzewanie takie sobie
Z tyłu porażka, z przodu (mam 188 cm) "na styk".
Silnik słychać i to dość głośno. Głośniej niż w Audi 80.
Miasto 8,5, trasa ok.7,0 przy prędkosciach 120-140.
Drogi w utrzymaniu. Zysk na paliwie nwet w części nie rekompensuje wydatków na części i serwis. Duza pojemność to wyższe koszty ubezpieczenia i opłaty. Za drogie starsze modele. Cene "podtrzymuje" raczej mit BMW (prestiż, szpan, dusza, jakość) niż rzeczywistość.
spryskiwacze, zamek (kaseta) od strony kierowcy do wymiany, światła stop - ciągły problem z zamocowaniem żarówek.
przy 180 tys. wymieniłem łożyska w tylnych kołach, wszystkie amortyzatory, sprężyny, tarcze hamulcowe. Między 100 tys a 180 tys dwie pompy paliwowe. Od czasu do czasu w czasie jazdy świecą się wszystkie kontrolki przez kilkanascie sekund. Kontrolka ABS za to przynajmniej kilka razy dziennie. W tej chwili auto ma 202 tys i pompa wtryskowa się kończy!

On - zużycie paliwa dla silnika 325 tds 143KM 105kW [l/100km]

8,2