Lista ocen BMW Seria 3 E46 Compact (56) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 40 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~niedres
Compact 320 td 150KM 110kW
Zużycie paliwa OK (jak w większości aktualnie produkowanych turbo diesli). Koszty przeglądów mniej więcej dwukrotnie wyższe niż przy innych samochodach tej klasy - nie dotyczy oczywiście Mercedesa, gdzie różnia ta się zaciera. Jeżeli kogoś nie stać na utrzymanie bmw, w szczególności tych wszystkich "gówniarzy w dresach", którzy przywożą stare kilkunasto-, -dziesięcioletnie graty, a w kieszeniach mają "dziurę", to powinien przestać...
~Mkoijn
Compact 320 td 150KM 110kW
Jak to strasze bmw wozić ze sobą literek oleju, banieczkę płynu chłodzącego i do przodu. Jak czujesz potrzebę możesz wkładać jak w skarbonkę, zawsze będzie co robić. Kompota kupiłem trupka za cenę złomu, zrobienie go do przyzwoitości wyszło 8 k. Czy to dużo czy to mało nie wiem. Wymieniłem silnik całe zawieszenie hamulce przewody chłodnice i jeszcze trochę innych pierdół. Od tego czasu ponad 60 000 tys i spalił mi tylko żarówkę i zjadł z 3 l...
~Czereśniak K
Compact 316 ti 116KM 85kW
Żeby autem tylko jeździć i olewać niedomagania to jest tanio jak się kupi dobre auto ale jak chcesz utrzymać w ryzach cycuś glancuś to ładuje się w to auto sporo kasy .Spalanie jest bardzo małe jak ktoś jeździ delikatnie można zamknąć się 8.5 w mieście na sto ale szarżując ostro po mieście to nawet 16 nie stanowi problemu. auto strasznie nie lubi krótkich dystansów wtedy spalanie podnosi się znacznie
~axis<-----
Compact 316 ti 116KM 85kW
przejechalem swoim samochodem juz ponad 6tys w ciagu 4miesiecy i powiem szczerze ze nie spodziewalem sie ze bmw z silnikiem 1.8 moze miec tak niskie spalanie jestem mile zaskoczony przy spokojnej jezdzie w miescie nie przekroczulem jeszcze 7 litrow na trasie spokojnie mozna zejsc do 5.5-6 ostatnio musialem jednak wymienic łaczniki stabilizatora z uwagi na nasze polskie drogi koszt 45zl szt
~rozczarowany właściclel BMW
Compact 318 ti 143KM 105kW
Ja bym tego auta nie nazwał ekonomicznym, pali ok 10-11 litrów w mieście co na silnik 1.8 wydaje mi się o wiele za dużo. Napewno większe spalanie powoduje automatyczna skrzyna biegów, ale bez przesady. Ceny serwisu w BMW wszyscy znają, na szczęście są inni mechanicy i sporo zamienników, więc da się wytrzymać.
~artur_757@hotmail.com
Compact 320 td 150KM 110kW
Re We La - chyba nic dodac przy jedzie na tempomacie ze stala na autrostradzie 120 km/h - spalanie 4.6 litra. Przy mojej naprawde ostrej jezdzie w Niemczech na niemieckich autostradach z klima i xenoanmi nie przekraczam 6.5. Nalezy dodac ze to diesel 150 km, z przyspieszeniem 8,8 do setki co regularnie wykorzystuje. REWELACJA `!
~Elf
Compact 316 ti 116KM 85kW
jak na 1.8 to bardzo przyzwoicie, oczywiście zależne od stylu jazdy, polecam ten silnik jeżeli ktos nie ma ochoty wydawać worka pieniędzy na stacji benzynowej oraz remontować wyjeżdżonego diesla - czasy kiedy to diesel był trwalszy od benzyny dawno odeszły w zapomnienie i już nie wrócą.
~Szymon99
Compact 320 td 150KM 110kW
W mieście na początku eksploatacji wynik 9,5l/100km był norma ale teraz ok 8 litrów w mieście, na trasie przy rozważnej tak do 130 spalanie ok 6 litrów. Na razie nic nie wymagało wymiany. Ale ceny filtrów wyższe od tych do których przyzwyczaił mnie VW ale znośnie.
~Arek
Compact 320 td 150KM 110kW
Dbanie o sprawnego diesla kosztuje pierwsze 5 lat urzytkowania drobne usterki typowe dla diesla ale wtedy bardzo katowalem auto po przebiebu 220 tys wydalem jakies 10 tys ale teraz jest tak a nawet lepiej jak kiedy kupilem go jako 6 latka
~Martin
Compact 316 ti 116KM 85kW
Spalnie jest czesci wydatkow. B.duzo srodkow pochlonelo przywrocenie do oryginalnego stanu. Wymienialem czesci ktorych wczesniej w innych markach nie bylo lub nieulegaly zuzyciu. Utrzymanie aut w b.dobrym stanie jest drozsze niz srednia.
BMW Seria 3 E46 Compact