Lista ocen BMW Seria 3 E46 Compact (42) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 54 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~przemo_82
Compact 316 ti 116KM 85kW
niestety tutaj co do wytrzymałości to bywa z tym róznie. auto ma przejechane oryginalnie 66600 tys. km - przebieg potwierdzony w 100%. Niestety całość zrobiona po polskich druogach w ruchu miejskim zrobiła swoje. przy przebiegu 65000 wymieniłem tuleje wahacza przód tył, sprężyny tył, tarcze z klockami tył, oraz napinacz łańcucha rozrządu - przy odpalaniu klekot przez 2 sekundy - ponoc normalka przy uzytkowaniu auta na krotkich dystansach.
~Mkoijn
Compact 320 td 150KM 110kW
Jeżeli decydujesz się na 2.0d to musi być w dobrym stanie inaczej szukaj już na zmianę innego motorku. Zajechane 2.0 może iść tylko na złom, porządna naprawa przekracza ceny kupna następnego silnika. Także nie opłacalne. Jeśli silnik będzie ogarnięty innych usterek nie znajdziesz, oczywiści to co się zużywa trzeba będzie wkońcu zmienić sprzęgło hamulce łóżyska w kołach, przyniesienie napędu itp
~Adam.
Compact 320 td 150KM 110kW
Wahacze, drążki skrętne, stabilizatorów, odma, wtryski, tuleje wahaczy, mechanizm drążka zmiany biegów szybko łapie luz (skrzynia 5 biegów). Generalnie przednie zawieszenie jest bardzo mało wytrzymałe. Zatarte tłoczki hamulców z tyłu. Poduszki pod silnikiem lewa strona 2x. Gumowe sprzęgło między skrzynią a wałem. Jest tego troszkę a części dość drogie. Auto eksploatowane dynamicznie.
~Zadowolony z auta
Compact 320 td 150KM 110kW
W poprzednim cos sie dzialo ale dopiero po 240000km(oprocz denerwujacych detali)W dieselku nic sie nie dzieje a przez rok ma duzy przebieg.Serwisowanie w cale nie jest takie drogie(porownywalne z golfemV mojej zony)W bydgoszczy serwis jest ok. Robie tylko przeglady. Jezdze baaardzo szybko dystans miedzi wawa a bydgoszcza przjezdzam srednio 2 2:20min i na prawde sie nic nie dzieje
~zaap87
Compact 318 td 115KM 85kW
Radzę pilnować ODMY mi nabawiła sporo stresu gdy auto zaczęło kopcić na niebiesko.. Mechanicy łapali się za głowę i przewidywali padnięty cały silnik. Ja przesiedziałem całą noc na forach, kupiłem filtr odmy, wymieniłem i było po sprawie
~Karol
Compact 316 ti 116KM 85kW
sterownik moduł abs siadł przy 80,000 magicy od napraw nie robią e46 cena nowego ok 3000 Przednie wahacze klękły przy 50,000 a nie jeżdżę po dziurach praktycznie to tylko samo autostrada i na każdym pijanym zwalniam do minimum
~bumer
Compact 320 td 150KM 110kW
sprezarka zaczela dzialac tylko na wysokich obrotach wymienilem odme i bylo ok ale i tak padla jest po regeneracji jest ok wina moja bo nie oszczedzalem auta zawieszenie twarde wiec trzeba wymieniac czesciej
~Maciek
Compact 318 ti 143KM 105kW
silnik valvatronik remont od 4000-6000zł tragedia. Znalazłem tylko dwie os. w polsce które się znają na tym silniku. Bardzo usterkowy na pewno nie dla ludzi o małym portfelu
~rozczarowany właściclel BMW
Compact 318 ti 143KM 105kW
Tak jak już pisałem wcześniej, panewki w silniku 4 sztuki, jakieś czujniki na wale, które uległy uszkodzeniu i uniemożliwiały jazde autem. Problemy za katalizatorem.
~Patryk
Compact 316 ti 116KM 85kW
No na razie te pierścienie, ale może pech mnie dopadł, generalnie nie mają złych opiń, więc się nie napalam, na to, że to będzie studnia bez dna.
BMW Seria 3 E46 Compact