Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Coupe

Jacek, 13 lat temu
Silnik 323 Ci 170KM 125kW
Rok produkcji 2000
BMW Seria 3 E46 Coupe 323 Ci 170KM 125kW 1999-2001 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie dość komfortowe i jednocześnie dobrze trzymające drogi, świetne hamulce
Zawieszenie : tylnie zawieszenie i sworznie przód
Układ elektryczny : alternator
Silnik : układ chłodzenia
Auto dobrze wyglądające i świetnie jeżdżące. Spalanie przeciętne zazwyczaj ok 12l, ale to w końcu nie diesel. Pomimo renomy BMW auto nie jest bezawaryjne, a koszty naprawy wysokie nawet w porównaniu do poprzedniego volvo v40. Jeśli już to polecam młodsze egzemplarze. Na pewno nie jest to tanie w utrzymaniu auto, ale jaka daje frajdę z jazdy...
przydała by się 6
Super się prowadzi
trochę do tyłu słabo ale ogólnie ok
2 drzwi mały otwór na bagażnik
klima mogłaby lepiej działać
przód super, tył...
Spalanie można osiągnąć na poziomie 7-8 litrów, ale po co takie auto kupować. Średnio koło 12-13. Ceny napraw niestety wysokie.
Ja chyba trafiłem na pecha. Pomimo że auto było bezwypadkowe od 1 właściciela z oryg przebiegiem. Przez ok 3,5 roku zrobiłem chyba wszystko co się w tych bmw psuje: - przekładnia kierownicza - reanimacja - awaria pompy wody - awaria termostatu - sprężyny tył - pęknięte - problemy z centralnym zamkiem - silniczek krokowy - cieknąca chłodnica - nieustanne problemy z ładowaniem - alternator 2xrobiony - 2x sworznie wahaczy przód - niestety są nie wymienne trzeba kupić cały wahacz za 500zł - a najgorsze jest tynie zawieszenie - co roku trzeba robić i nie jest to tanie. - hamulce są świetne ale trzeba kupować klocki oryginalne. Zamienniki pękły po ok 3 miesiącach.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 323 Ci 170KM 125kW [l/100km]

11,4