Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Coupe

Jury, 7 lat temu
Silnik 323 Ci 170KM 125kW
Rok produkcji 1999
BMW Seria 3 E46 Coupe 323 Ci 170KM 125kW 1999-2001 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Idealne wyważenie oraz twardość - można fajnie polatać. :) Polecam, wraz z motorem 3.0 benz 231km SMG/manual bądź już ten mimo wszystko automat, fajna zabawka.
Inne : Drobne usterki.
Dobre auto, polecam kupić z mocniejszym silnikiem. Super prowadzenie, w automacie zdecydowanie większe spalanie. Polecam zerknąć w "więcej", gdzie obszerniej opisałem auto :)
Brak poważnych usterek, udana jednostka. Co do mocy to w połączeniu z autmatem brakuje, ale to oczywiście subiektywne odczucie ponieważ auto ma nadal naprawdę zadowalające 9s do 100 km/h (w manualu 8s). Więc połowa aut będzie miała problem.
Automat, brak usterek. Szybkość działania przeciętna, bardzo fajnie można się nauczyć jeździć z tą skrzynia aby zmieniała biegi jak chcemy. No i nie trzeba wajhować. Wiadomo spalanie większe w mieście, osiągi gorsze. Zadowalający, naprawdę (jak na rok 1999r).
Tu naprawdę brawo, nie jechałem jeszcze samochodem z lepszym prowadzeniem w zakrętach. Twardość również idealna w moim modelu.
Tu ocena przeciętna ponieważ szwankował klimatronik, mimo ustawienia na 22 stopnie C i tak w końcu robiło się zimno i trzeba było znów ustawiać 32 na chwile. - wiem, wiem trzeba było sobie naprawić :) Co do klimatyzacji naprawdę robi się zimno :)
Koszty utrzymania są niezłe, w moim wypadku było dużo bzdur do zrobienia drobnych usterek, ale wszystko w przystępnych cenach - wiadmo auto ma swoje lata (18lat).
Dużo drobnych usterek, od typowych bolączek - pękającego zbiorniczka wyrównawczego po inne takie jak styki w świetle do przeczyszczenia, uszczelka pod pokrywą zaworów do wymiany, odma silnika i inne.
Jeżeli tą typową bolączkę przed-liftów czyli urywającą się tylną belkę można nazwać poważna usterka to ok. Cena 250zł i parę godzin u mechanika. Tak to nic.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 323 Ci 170KM 125kW [l/100km]

15,1