Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Sedan

DykuS17, 14 lat temu
Silnik 2.0 320d 136KM 100kW
Rok produkcji 1999
BMW Seria 3 E46 Sedan 2.0 320d 136KM 100kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie jedno auto wymięka przy tzw. klekocie ;)
Silnik : Sterownik pompy wtryskowej
Przeniesienie napędu : Koło dwumasowe
Zawieszenie : Szybko żużywające się wachacze na polskich drogach.
ZAKOCHANY W BMW, niestety musiałem wziąć rozwód, w rodzinie jestem już trzecim przykładem że BMW jest zawodne i nikt mi nie powie że nie! Ceny częsci są wysokie, ja jestem przekonany raczej do oryginałów aczkolwiek przy tej marce nie jest to możlwie. Nie pracuję po to tylko żeby utrzymać swój samochód. Mam trzech znajomych którzy mają ten sam model, usterki mają podobne także nie jestem wyjątkiem. Za auto można powiedzieć że przepłaciłem bo szukałem tego najładniejszego no i cóż okazało się że po roku na aucie straciłem przeszło 7 tyś. złotych
Silnik jak na ten rocznik chodzi stosunkowo cicho, elastyczny może nie jest bo dopiero przy 70-75 można tym autem jechać na 5 piegu.
Pierwszy bieg nie zawsze wchodził lekko, czasami mocno musiałem pchnąć lewarek.
Rewelacja, można się zakochać w tym jak to auto się klei do jezdni.
Cóż, przyciemnione szyby nie ułatwiają cofanie do tyłu, tutaj troszke gorzej, zdarzyło się że wjechałem w siatkę, a nie jednym autem już jeździłem.
Wszystko tak jak potrzeba !!
Bardzo dobre ogrzewanie ( mój model posiadał Webasto ) dlatego też szybko się nagrzewał, bardzo dobra opcja osuszania szyb, działa szybko szkoda tylko że tak awaryjna, termostat często do wymiany.
miejsca jest wystarczająco dużo w tej klasie.
silnik słychać dopiero przy wysokich obrotach :) bardziej słychać szum opon. Niestety bolączka tego modelu to trzeszczące uszczelki w drzwiach, dźwięk jest tak irytujący że trzeba podgłosnić radio, no chyba że komuś to nie przeszkadza. Tapicerka na ogół nie trzeszczy.
Trasa 7,5 litra przy prędkościach od 160 do 218 (max) przy normalnej jeździ trasa 6.5litra. Przy tej mocy bardzo dobre osiągi w spalaniu. Ceny przeglądów są bolączką tego auta ! jak wjeżdza BMW na serwis jeszcze przyciemnione, to w każdym serwisie krzyczą sobie +100zł za nic !!
jakość BDB jednak przy zarobkach rzędu 2-3 tys miesięcznie nie polecam dla kogoś kto robi dużo km. Aczkolwiek podobno przy delikatnej jeździ będzie służyć bardzo długo. Ja się ciągle muszę śpieszyć wiec nie wytrzymało próby.
nawiew - przekaźnik 100zł, zawieszenie szybko się zużywa na polskich drogach a wiadomo wahacze są aluminiowe gdzie cena jednego to wydatek wysoki od 400zł. To droga inwestycja. Termostat - 150zł drugi 110zł - częsta awaria w tym modelu.
Sterownik pompy wtryskowej 1500zł, sprzęgło oraz koło dwumasowe ( poważnie się uszkodziło podczas tzw próby driftu) nic nie jest wieczne cena !! 3500zł z robocizną, stąd też decyzja o zmianie samochodu ! Ponadto czujnik ciśnienia turba już nawet nie chciałem wiedzieć ile kosztuje! Ceny częsci do BMW przynajmniej do diesla są bardzo wysokie!!

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 320d 136KM 100kW [l/100km]

6,3