Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Sedan

Norbert, 15 lat temu
Silnik 2.0 320d 150KM 110kW
Rok produkcji 2002
BMW Seria 3 E46 Sedan 2.0 320d 150KM 110kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Hamulce jak żyleta - super. Układ jezdny - prowadzi się znakomicie. Przyspiesznie - 6+
BMW to auto z klasą i jeżeli raz się poprowadzi ten samochód to można się w nim zakochać. Eksploatacja może nie jest tania, ale przy BMW trzeba się z tym liczyć. Design E46 jest świetny, pomimo lat auto zwraca na siebie uwagę.
Silnik sprawuje się bardzo dobrze, 2L motor o mocy 150PS rozpędza się w około 8,8s. do 100km/h, bardzo dobre przyspieszenie na wyższych bigach przy wyższych prędkościach, nie ma problemu z wyprzedzanie :-)
U mnie skrzynia pracuje bardzo dobrze, zawsze trafia w odpowiednie miejsce.
BMW prowadzi się bajecznie, trzyma się nawierzchni idealnie (ogumienie 205x55xR15). Jeżeli komuś zależy na komforcie tak jak mi to nie zalecam opon niskoprofilowych. Dodatkowo kontrola trakcji dział wyśmienicie. Dla osób lubiących trochę poszaleć informacja: kontrolę trakcji można wyłączyć :-)
Widoczność bardzo dobra, a dodatkowo czujniki parkowania bardzo pomagają.
Wszystko pod ręką, niczego nie musimy szukać. Sterowanie radiem, telefonem i tempomatem na kierownicy (super sprawa) :-)
Wentylacja i ogrzewanie super, dodatkowy program w klimatroniku do szybkiego odparowanie wszystkich szyb działa idealnie. Nawet w wilgotne dni szyby są przezroczyste i widoczność jest super. Ogrzać lub schłodzić samochód to nie problem. Podgrzewane lusterka sprawdzają się idealnie w zimę.
Przód i tył bardzo wygodny. Dla czterech osób bardzo komfortowa podróż. Pięć osób również bez problemu z tym że osoba która będzie siedzieć w środku na tylnej kanapie ma mało miejsca na nogi, ale to nie problem kierowcy :-)
Wyciszenie jest ok, nawet przy większych prędkościach nie jest źle.
Każdy oceni swoją miarą, dla mnie stosunek jakości do ceny na 4+
Tutaj nic się nie wydarzyło.
Tutaj za to trochę gorzej. Niestety przy 160 000km musiałem wymienić turbinę, dla zainteresowanych koszt wymiany w serwisie 6000zł, ale dla pocieszenia to standard w serwisie otrzymałem informacje że turbina wytrzymuje około 150 000km. Pozostałe elementy to STANDARD EKSPLOATACJI, czyli hamulce przód i tył to koszt 1200zł (tarcze + klocki + wymiana, nie w serwisie), akumulator 450zł (również nie w serwisie) i czeka mnie jeszcze wymiana wsporników wahaczy 850zł oraz wymiana świec (jeszcze nie znam ceny).

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 320d 150KM 110kW [l/100km]

6,4