Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E46 Touring

jakubgorski@yahoo.com, 15 lat temu
Silnik 330 i 231KM 170kW
Rok produkcji 2004
BMW Seria 3 E46 Touring 330 i 231KM 170kW 2000-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Osiągi na automacie w kombi to COŚ czego na prawdę ze świecą szukać. Ale wolałbym bardziej komfortową 5kę.
Silniki to największy atut BMW i tu nie ma zaskoczenia, rewelacyjne osiągi, na automacie 7,2 do 100km/h. Nie znam szybszego kombi w standardowej wersji. Jedyne ale mam do głośności silnika. Wolę jak brzmi w piątce tzn. kilka tonów ciszej.
Dopuki się nie zepsuje to bajka. Bezobsługowy automat to rewelacja, zmienia biegi bez żadnych szarpnięć nawet przy takim przebiegu.
Generalnie to należy się 5, niewiele więcej można oczekiwać od prowadzenia się samochodu na dobrzych drogach. Jednak na polskich drogach to męczarnia, ciągle trzeba jeżdzić slalomem między dziurami bo auto jest naprawdę twardę. Mi osobiście to najbardziej przeszkadza. No ale ładnie wygląda na 17". Hamulce rewelacja.
Nie mam uwag.
Wszystko pod rąką i dobrze przemyślane.
Głośno działając nawiewy, generalnie ok.
Dla mnie ok, bo mam 178cm, dla ludzi powyżej 180 będzie ciasnawo, z tyłu nie do wytrzymania. Samochód dla szczupłych i nie wysokich ludzi z małymi dziećmi. Nic więcej.
Mogło by być lepiej ale zaznaczam, że wyciszenie w samochodzie to mój priorytet i patrzę na to przez pryzmat Lexusa GS. O niebo lepiej jest w serii 5, która po prostu jest o wiele bardziej komfortowa. Mogę poświęcić osiągi dla wygody.
Umówny się, że spalanie na krótkich trasach w mieście na poziomie 14-15 lirów jest tym co producent podaje ale w dobie dziury ozonowej i drogiej benzyny jest niepotrzbnym luksusem dla każdego bez wględu czy kogoś na to stać czy nie. Mnie jakoś tam stać ale zaczołm jażdzić do pracy rowerem jak jest ładna pogoda. Na autostradach około 8 litów przy 130km/h także do zaakceptowania. Na polskich drogach 9-10.
Dla mnie rewelacja bo kupiłem go za "grosze" ze względu na duuużżżyyy przebieg. Normalnie za taką wersję w tym roczniku około € 20.000 - to dużo. Cena nowego to kosmos.
Auto wizualnie i mechanicznie jak nowe przy przebiegu 230.000 km. Fakt że 95% tego po dobrzy niemieckich drogach.
Jak wyżej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 330 i 231KM 170kW [l/100km]